Wir freuen uns, mitteilen zu können, dass die neue Version des TED-Portals am 29.1.2024 in Betrieb genommen wird (voraussichtlicher Termin – muss noch bestätigt werden!). Interessiert an den neuen Funktionen, den Verbesserungen und ihren Auswirkungen auf die Nutzerinnen und Nutzer? Konsultieren Sie unseren Artikel und erfahren Sie mehr über die wichtigsten Veränderungen und neuen Funktionen.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Lieferungen - 264875-2019
Submission deadline has been amended by:  186145-2023
Suomi-Helsinki: Rakennustarvikkeet ja vastaavat tuotteet
2019/S 109-264875
Hankintailmoitus
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Rakentamis- ja LVISA-tarvikkeet 2019–2023 (DPS)
Viitenumero: 10294
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi
44100000 Rakennustarvikkeet ja vastaavat tuotteet
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Hankinnan kohteena ovat seuraavat tavarat ja palvelut ammattikäyttöön esimerkiksi korjausrakentamisen, kiinteistöjen, talotekniikan ja tekniikan ylläpidon, huollon ja hoidon tarpeisiin:
– R – rakentamis- ja rautakauppatuotteet
– LVI – lämmitys-, vesijohto- ja ilmanvaihtotuotteet (LVI-tekniset tuotteet)
– S – sähkötekniset tuotteet
– A – rakennuksen teknisiin järjestelmiin liittyvät ohjaus- ja automaatiotuotteet
– Rakentamis- ja LVISA -varaosat ja lisätarvikkeet
– Henkilöturvallisuustarvikkeet ja -asusteet, turvajalkineet
– Yleistarvikkeet. Esimerkiksi maalarin teippi, suojaus- ja pakkausteipit
– Päivittäistavarat. Esimerkiksi pehmopaperit (WC-, käsi ym.), imeytysliinat, puhdistusliinat ja -pyyhkeet, - rullat
– Ensiaputarvikkeet
– Asiakaskohtaisesti räätälöidyt tuotteet / tuotepaketit
– Yllä oleviin tavaroihin liittyvät palvelut.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvo
II.1.6)Osia koskevat tiedot
Tämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)
31000000 Sähkökoneet, -kojeet, -laitteet ja -kulutustarvikkeet; valaistus
42500000 Jäähdytys- ja ilmanvaihtolaitteet
42650000 Pneumaattiset tai moottoroidut käsityökalut
42990000 Erilaiset erikoiskoneet
35113100 Rakennustyömaan turvalaitteet
44200000 Rakennetuotteet
44320000 Kaapelit ja niihin liittyvät tuotteet
44300000 Vaijerit, metallilangat ja vastaavat tuotteet
44500000 Työkalut, lukot, avaimet, saranat, kiinnittimet, ketjut ja jouset
44600000 Säiliöt, altaat ja astiat; keskuslämmityspatterit ja -kattilat
44800000 Maalit, lakat ja mastiksit
48921000 Automaatiojärjestelmä
50000000 Korjaus- ja huoltopalvelut
51000000 Asennuspalvelut (ohjelmistoja lukuun ottamatta)
60000000 Kuljetuspalvelut (jätteen kuljetusta lukuun ottamatta)
63100000 Rahdinkäsittely- ja -varastointipalvelut
64100000 Posti- ja pikalähettipalvelut
71600000 Tekniset testaus-, analysointi- ja neuvontapalvelut
35113000 Turvavarusteet
33141623 Ensiapupakkaukset
II.2.4)Kuvaus hankinnasta: