Belgium-Brüsszel: Megvalósíthatósági tanulmány összekapcsolt adatbázisokról, formátumról és alapalkalmazásról a toxikológiai központok közötti információcsere elősegítése céljából, az 1272/2008/EK rendelet (CLP-rendelet) 45. cikkének (4) bekezdésével összhangban
2014/S 148-265395
Ajánlati/részvételi felhívás
2004/18/EK irányelv
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)Meghatározás
II.1.1)Az ajánlatkérő által a szerződéshez rendelt elnevezés:
Megvalósíthatósági tanulmány összekapcsolt adatbázisokról, formátumról és alapalkalmazásról a toxikológiai központok közötti információcsere elősegítése céljából, az 1272/2008/EK rendelet (CLP-rendelet) 45. cikkének (4) bekezdésével összhangban.
II.1.2)A szerződés típusa és a teljesítés helyeSzolgáltatások
Szolgáltatási kategória száma 11: Vezetési tanácsadó szolgáltatások [6] és az ezzel összefüggő szolgáltatások
A teljesítés helye: A teljesítés helyszíne a nyertes ajánlattevő hivatali helyiségei vagy bármely egyéb, a pályázatban megjelölt helyszín a Bizottság irodáinak kivételével.
NUTS-kód
II.1.4)Keretmegállapodásra vonatkozó információk
II.1.5)A szerződés vagy a beszerzés(ek) rövid meghatározása
A szolgáltatási szerződés célja olyan eszközök biztosítása az Európai Bizottság (a továbbiakban: a Bizottság) számára, amelyek a keverékek kémiai összetételével kapcsolatos információk elektronikus benyújtását támogatják. Ezek az eszközök három célt szolgálnak:
i) harmonizált adatbenyújtás XML-formátumban;
ii) az adatok meghatározott formátumban történő bevitelére szolgáló alapalkalmazás; valamint
iii) a biztonságos adatcsere opcióinak elemzése.
A tanulmányt az 1272/2008/EK rendelet (a továbbiakban: CLP-rendelet) 45. cikkének (4) bekezdése értelmében kell elkészíteni.
A tanulmányban továbbá értékelni kell a több helyi, az adott tagállamtól függően különböző rendszerekkel rendelkező adatbázis közötti adatcsere létrehozására szolgáló lehetőségeket, illetve javaslatokat kell tenni azokra. Az egészséget érintő vészhelyzettel kapcsolatos információk benyújtását jelenleg nemzeti/regionális szinten kezelik és a különböző kijelölt szervek közötti közvetlen információcsere elősegítené a megelőzési és gyógyítási intézkedéseket. A javasolt helyes gyakorlatoknak tekintettel kell lenniük az információcserében érintett információk bizalmas kezelésére.
II.1.6)Közös közbeszerzési szójegyzék (CPV)79410000 Üzleti és vezetői tanácsadói szolgáltatások
II.2)Szerződés szerinti mennyiség
II.2.1)Teljes mennyiség:
Tanulmánykészítésre irányuló szolgáltatási szerződés: 192 000 EUR (héa nélkül).
Becsült érték áfa nélkül: 192 000 EUR
II.2.2)Vételi jogra (opcióra) vonatkozó információVételi jog (opció): nem
Belgija-Bruselj: Študija izvedljivosti o medsebojno povezanih podatkovnih bazah, formatu in osnovni aplikaciji za omogočanje izmenjave informacij med centri za zastrupitve, v skladu s členom 45(4) Uredbe (ES) št. 1272/2008 (Uredba CLP)
Direktiva 2004/18/ES
II.1)Opis
II.1.1)Naziv naročila, ki ga je določil naročnik:
Študija izvedljivosti o medsebojno povezanih podatkovnih bazah, formatu in osnovni aplikaciji za omogočanje izmenjave informacij med centri za zastrupitve, v skladu s členom 45(4) Uredbe (ES) št. 1272/2008 (Uredba CLP).
II.1.2)Vrsta naročila in mesto gradnje, kraj dobave ali izvedbeStoritve
Št. kategorije storitev 11: Storitve svetovanja na področju vodenja [6] in sorodne storitve
Glavna lokacija ali mesto gradnje, kraj dobave ali izvedbe: Naloge se bodo izvajale v prostorih izvajalca ali v katerih koli drugih prostorih, navedenih v ponudbi, z izjemo prostorov Komisije.
Šifra NUTS
II.1.4)Informacije o okvirnem sporazumu
II.1.5)Kratek opis naročila ali nabave
Cilj naročila storitev je zagotoviti Evropski komisiji (v nadaljevanju: „Komisija“) orodja za podporo elektronske oddaje informacij, povezanih s kemijsko sestavo zmesi. Ta orodja so trojna:
(i) format usklajene oddaje podatkov XML;
(ii) osnovna aplikacija za vnos podatkov v določenem formatu; in
(iii) analiza možnosti za varno izmenjavo podatkov.
Študija bo izvedena v okviru člena 45(4) Uredbe (ES) št. 1272/2008 (v nadaljevanju: „CLP“).
Študija mora poleg tega oceniti in predlagati opcije za vzpostavitev izmenjave podatkov med več lokalnimi podatkovnimi bazami, ki imajo različne sisteme, odvisno od države članice. Oddaja informacij za urgentne zdravstvene namene trenutno poteka na nacionalni/regionalni ravni in neposredna izmenjava podatkov med različnimi zadolženimi organi bi omogočila preventivne in kurativne ukrepe. Predlagane dobre prakse morajo upoštevati zaupnost izmenjanih informacij.
II.1.6)Enotni besednjak javnih naročil79410000 Storitve podjetniškega in managerskega svetovanja
II.2)Količina ali obseg naročila
II.2.1)Celotna količina ali obseg:
Naročilo storitev za študijo: 192 000 EUR (brez DDV).
Ocenjena vrednost brez DDV: 192 000 EUR
II.2.2)Informacije o variantahVariante: ne