II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Affärsutvecklare Uminova Innovation
Número de referencia: 19133
II.1.2)Código CPV principal79410000 Servicios de consultoría comercial y en gestión
II.1.4)Breve descripción:
Uminova Innovation i Umeå är en av Sveriges främsta inkubatorer.
Vi upphandlar nu affärsutvecklingskompetens för att förstärka och komplettera vårt eget team och söker konsulter med lång och bred erfarenhet av affärsutveckling och specifikt av startups. Konsultens uppdrag är att stötta affärsidéer/startups i olika faser av deras utveckling enligt den lean startup-metodik som inkubatorn använder. Uppdraget innebär insatser och rådgivning allt ifrån den tidiga verifieringen av kunder och affärsmodeller till bygga team, finansiering och internationella affärer. Upphandlingen är uppdelad i tre anbudsområden med fokus på Cleantech, Healthtech samt Skog och jordbruk.
II.1.5)Valor total estimadoValor IVA excluido: 2 300 000.00 SEK
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: sí
Pueden presentarse ofertas para todos los lotes
II.2)Descripción
II.2.1)Denominación:
Kategori 1: Affärsutvecklare med fokus cleantech
Lote nº: 1
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)79410000 Servicios de consultoría comercial y en gestión
II.2.4)Descripción del contrato:
Kategori 2: Affärsutvecklare med fokus Healthtech
Lote nº: 2
Kategori 3: Affärsutvecklare fokus skog och jordbruk
Lote nº: 3
265571-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Företags- och organisationsrådgivning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: 19133
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 300 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3