II. szakasz: Tárgy
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Jogi szövegeknek az Európai Unió egyes hivatalos nyelveiről magyar nyelvre történő fordítására irányuló keretszerződések megkötése.
II.1.2)Fő CPV-kód79530000 Fordítási szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Az ajánlati felhívás 6 részt foglal magában (lásd: II.2. szakasz). Mivel a részek állandóak, a közbeszerzés bármely szakaszában elfogadhatóak újabb részvételi jelentkezések. A keretszerződések részenként kerülnek odaítélésre. A keretszerződéseket egy éves időtartamra kötik, amely legfeljebb három alkalommal egy-egy évre hallgatólagosan meghosszabbítható. A részenként megköthető keretszerződések maximális száma meghatározott. Az odaítélési feltételek alapján a szerződő feleket rangsorolják. Ez a rangsor határozza meg azt a kiinduló sorrendet, amely alapján a szerződő felek – az általuk vállalt munkamennyiség és esetleges szakterületük tükrében – konkrét munka elvégzésére felkérést kapnak. A rangsort megfelelő időszakonként felülvizsgálják annak érdekében, hogy az mindenkor tükrözze a teljesített szolgáltatások tényleges minőségét. A közbeszerzés teljesítése során a rangsor módosulhat újabb keretszerződések megkötése, vagy meglévő keretszerződések felmondása miatt is.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrendÉrték áfa nélkül: 6 000 000.00 EUR
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: igen
Ajánlatok valamennyi részre
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)79530000 Fordítási szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Jogi szövegeknek francia nyelvről magyar nyelvre történő fordítására irányuló keretszerződések megkötése. Az e részre vonatkozóan megköthető keretszerződések maximális száma 20. Az ajánlati felhívás állandó.
II.2.1)Elnevezés:Rész száma: 2
Jogi szövegeknek angol nyelvről magyar nyelvre történő fordítására irányuló keretszerződések megkötése. Az e részre vonatkozóan megköthető keretszerződések maximális száma 20. Az ajánlati felhívás állandó.
II.2.1)Elnevezés:Rész száma: 3
Jogi szövegeknek német nyelvről magyar nyelvre történő fordítására irányuló keretszerződések megkötése. Az e részre vonatkozóan megköthető keretszerződések maximális száma 20. Az ajánlati felhívás állandó.
II.2.1)Elnevezés:Rész száma: 4
Jogi szövegeknek spanyol nyelvről magyar nyelvre történő fordítására irányuló keretszerződések megkötése. Az e részre vonatkozóan megköthető keretszerződések maximális száma 20. Az ajánlati felhívás állandó.
II.2.1)Elnevezés:Rész száma: 5
Jogi szövegeknek olasz nyelvről magyar nyelvre történő fordítására irányuló keretszerződések megkötése. Az e részre vonatkozóan megköthető keretszerződések maximális száma 20. Az ajánlati felhívás állandó.
II.2.1)Elnevezés:Rész száma: 6
Jogi szövegeknek lengyel nyelvről magyar nyelvre történő fordítására irányuló keretszerződések megkötése. Az e részre vonatkozóan megköthető keretszerződések maximális száma 20. Az ajánlati felhívás állandó.