There is a bug affecting the way URLs are displayed in eForms notices. We are working on solving the problem. In the meanwhile, we suggest that you remove the comma (or any other special character) that appears at the end of the URL. We apologize for the inconvenience.
Services - 265584-2021
Luxemburg-Luxemburg: Încheierea de contracte-cadru pentru traducerea unor texte juridice din anumite limbi oficiale ale Uniunii Europene în limba română
2021/S 101-265584
Anunț de participare
Servicii
Temei juridic:
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Încheierea de contracte-cadru pentru traducerea unor texte juridice din anumite limbi oficiale ale Uniunii Europene în limba română
II.1.2)Cod CPV principal
79530000 Servicii de traducere
II.1.4)Descriere succintă:
Contractul cuprinde șapte loturi (a se vedea secțiunea II.2). Loturile sunt permanente, astfel încât pot fi acceptate noi cereri de participare în orice moment pe parcursul executării contractului. Contractele-cadru se atribuie pe lot. Durata contractelor-cadru este de un an, cu prelungire tacită pentru trei eventuale noi perioade de un an. Numărul maxim de contracte-cadru care pot fi încheiate pentru fiecare lot este precizat. Pe baza criteriilor de atribuire, se va realiza o ierarhizare a contractanților. Ierarhia determină ordinea inițială în care contractanții, în funcție de capacitatea de producție și de eventualul domeniu de specializare, sunt contactați pentru a li se propune lucrări specifice. Ierarhia este revăzută periodic, astfel încât să reflecte calitatea efectivă a prestațiilor furnizate. Ierarhia poate de asemenea să fie modificată ca urmare a încheierii unor noi contracte-cadru sau a rezilierii unor contracte-cadru existente.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 6 000 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru toate loturile
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
FR
Lot nr.: 1
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Încheierea de contracte-cadru multiple pentru traducerea de texte juridice din limba franceză în limba română.
Se pot încheia maximum 50 de contracte-cadru pentru acest lot. Procedura de ofertare este permanentă.
EN
Lot nr.: 2
Încheierea de contracte-cadru multiple pentru traducerea de texte juridice din limba engleză în limba română.
DE
Lot nr.: 3
Încheierea de contracte-cadru multiple pentru traducerea de texte juridice din limba germană în limba română.
IT
Lot nr.: 4
Încheierea de contracte-cadru multiple pentru traducerea de texte juridice din limba italiană în limba română.
Se pot încheia maximum 30 de contracte-cadru pentru acest lot. Procedura de ofertare este permanentă.
ES
Lot nr.: 5
Încheierea de contracte-cadru multiple pentru traducerea de texte juridice din limba spaniolă în limba română.
NL
Lot nr.: 6
Încheierea de contracte-cadru multiple pentru traducerea de texte juridice din limba neerlandeză în limba română.
Se pot încheia maximum 10 contracte-cadru pentru acest lot. Procedura de ofertare este permanentă.
PL
Lot nr.: 7
Încheierea de contracte-cadru multiple pentru traducerea de texte juridice din limba polonă în limba română.