Gospodarski subjekt mora dokazati svoj upis u sudski, obrtni, strukovni ili drugi odgovarajući registar u državi njegova poslovnog nastana.
Za potrebe utvrđivanja navedene sposobnosti za obavljanje profesionalne djelatnosti, gospodarski subjekt u ponudi dostavlja ispunjeni ESPD obrazac, Dio IV. Kriteriji za odabir gospodarskog subjekta, Odjeljak A: Sposobnost za obavljanje profesionalne djelatnosti, za sve gospodarske subjekte u ponudi.
Kao dovoljan dokaz sposobnosti za obavljanje profesionalne djelatnosti gospodarskog subjekta iz ove točke dokumentacije o nabavi, Naručitelj će prihvatiti izvadak iz sudskog, obrtnog, strukovnog ili drugog odgovarajućeg registra države poslovnog nastana gospodarskog subjekta.
Ostali uvjeti sposobnosti iz Dokumentacije o nabavi:
Ekonomska i financijska sposobnost:
Gospodarski subjekt mora dokazati da je njegov godišnji promet u svakoj od posljednje tri dostupne financijske godine, ovisno o datumu osnivanja ili početka obavljanja djelatnosti gospodarskog subjekta, najmanje u iznosu od 2.000.000,00 HRK bez PDV-a.
Za potrebe utvrđivanja navedenog uvjeta ekonomske i financijske sposobnosti, gospodarski subjekt u ponudi dostavlja ispunjeni ESPD obrazac, Dio IV. Kriteriji za odabir gospodarskog subjekta, Odjeljak B: Ekonomska i financijska sposobnost, točka 1a (ako je primjenjivo i točka 3).
Kao dovoljan dokaz ispunjavanja uvjeta ekonomske i financijske sposobnosti iz ove točke dokumentacije o nabavi, Naručitelj će prihvatiti izjavu gospodarskog subjekta iz koje je vidljivo da njegov promet u svakoj od posljednje tri dostupne financijske godine nije manji od iznosa od 2 000 000,00 HRK bez PDV-a.
2. Stručnjak 2 – Stručnjak za područje prirodnih ili tehničkih znanosti (najmanje 3 stručnjaka),