We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 265690-2022
Poland-Gierałtowice: Refuse and waste related services
2022/S 096-265690
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Gierałtowice oraz obsługa gminnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych
Reference number: PN/2/2022
II.1.2)Main CPV code
90500000 Refuse and waste related services
II.1.4)Short description:
Przedmiot zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarow. odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych w każdym z 4 soł. gminy Gierałtowice, tj. Gierałtowicach, Przyszowicach, Paniówkach i Chudowie oraz obsługę gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, w sposób zapewniający osiągnięcie wymaganych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunaln. ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania.
Zamówienie obejmuje również wypos. nieruchomości zamieszkałych w pojemniki na niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, worki i pojemniki na komunalne odpady segregowane (papier, metal, tworzywa sztuczne i szkło), pojemniki na bioodpady oraz utrzymanie pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym.
Szczeg. opis przedm. zam. i zakres świadczenia usług został zawiera zał. nr 1 do SWZ – Opis przedm. zam. Wyk obowiązany jest zapoznać się z SWZ wraz z załącznikami.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 11 000 000.00 PLN
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
90511000 Refuse collection services
90512000 Refuse transport services
90513100 Household-refuse disposal services
90533000 Waste-tip management services
II.2.4)Description of the procurement:
1. Przedmiot zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych w każdym z 4 sołectw gminy Gierałtowice, tj. w Gierałtowicach, Przyszowicach, Paniówkach i Chudowie oraz obsługę gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, w sposób zapewniający osiągnięcie wymaganych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania.
Zamówienie obejmuje również wyposażenie nieruchomości zamieszkałych w pojemniki na niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, worki i pojemniki na komunalne odpady segregowane (papier, metal, tworzywa sztuczne i szkło), pojemniki na bioodpady oraz utrzymanie pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym.
Wykonawca będzie zobowiązany do odbioru bezpośrednio sprzed nieruchomości niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, selektywnie zebranych odpadów komunalnych z podziałem na: papier, tworzywa sztuczne, metale i opakowania wielomateriałowe, szkło oraz bioodpady.
Częstotliwość odbierania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych: co 2 tygodnie w zabudowie jednorodzinnej i raz na tydzień w zabudowie wielorodzinnej.
Częstotliwość odbierania papieru, tworzyw sztucznych, metalu, opakowań wielomateriałowych i szkła: co 4 tygodnie w zabudowie jednorodzinnej i nie rzadziej niż 2 razy w miesiącu (według potrzeb) w zabudowie wielorodzinnej.
Częstotliwość odbierania bioodpadów: w zabudowie jednorodzinnej - co 2 tygodnie w okresie od kwietnia do listopada, natomiast w okresie od grudnia do marca co 4 tygodnie,
w zabudowie wielorodzinnej - jeden raz na tydzień przez okres całego roku.
Raz w roku bezpośrednio sprzed nieruchomości odbierane będą meble i inne odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.
Wymienione odpady komunalne, odbieranie bezpośrednio sprzed nieruchomości, Wykonawca odbierać będzie wyłącznie od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, bez ograniczeń ilościowych.
W Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów odbierane będą: odpady niebezpieczne i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne, zużyte opony, bioodpady, odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych, powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki, papier, tworzywa sztuczne, metal i opakowania wielomateriałowe, szkło.
Wymienione odpady komunalne, z wyłączeniem odpadów budowlanych i rozbiórkowych (1m3/nieruchomość/rok), przyjmowane będą w punkcie bez ograniczeń ilościowych.
Wykonawca będzie obowiązany do zapewnienia stałej obsługi punktu przez jego pracownika od wtorku do soboty przez 4 godziny dziennie (tygodniowo 20 godzin).
Ponadto Wykonawca będzie odbierał przeterminowane leki z pojemników zlokalizowanych w aptekach i ośrodkach zdrowia.
Wykonawca będzie zobowiązany do zagospodarowania odebranych niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych w instalacji spełniającej wymagania instalacji komunalnej, o której mowa w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (tj. Dz. U z 2022 r. poz. 699 ze zm.).
Wykonawca będzie zobowiązany do przekazywania bezpośrednio lub za pomocą innego podmiotu, odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Gierałtowice selektywnie zebranych odpadów komunalnych do instalacji, w których mogą być przetworzone, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami oraz zasadą bliskości, o których mowa w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Liczba nieruchomości zamieszkałych (objętych przedm. zamówienia) na terenie gm Gierałtowice, w oparciu o złożone deklaracje, na 31.12.2021 r. wyn. 3328. W 2021 r. jeden mieszkaniec w gm. Gierałtowice wytworzył 0,591 Mg odpadów.