Anunț de atribuire a contractului – utilități
Rezultatele procedurii de achiziţie
Temei juridic:
Directiva 2014/25/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Furnizare confecții de tip reducție cu servicii de reparație și filetare mufe și burlane foraj — 6 loturi
Număr de referinţă: 1590082_2018_RFX0001408
II.1.2)Cod CPV principal44164310 Tuburi şi racorduri
II.1.4)Descriere succintă:
Acord-cadru de furnizare confectii de tip reductie cu servicii de reparatie si filetare mufe si burlane foraj — 6 loturi, astfel:
— lot 1: „Furnizare confectii si reparatii filete API”,
— lot 2: „Furnizare confectii si reparatii filete API combinat cu detinator licenta conexiune”,
— lot 3: „Furnizare confectii si reparatii filete detinator licenta conexiune Lari sau tip «Flush», combinat cu filete API”,
— lot 4: „Furnizare confectii si reparatii filete pentru burlane”,
— lot 5: „Furnizare confectii si reparatii filete TSH, VA si VAM”,
— lot 6: „Furnizare confectii si reparatii filete pentru prajini de foraj”.
In masura în care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate în termenul prevazut în anuntul de participare, respectiv cel mai tarziu cu 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare: in a 25- [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Furnizare confecții și reparații filete API
Lot nr.: 1
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)44164310 Tuburi şi racorduri
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Furnizare confectii si reparatii filete API.
La data initierii acestei proceduri, OMV Petrom estimeaza ca la un interval de aproximativ 12 luni pe parcursul derularii acordului-cadru pentru fiecare lot in parte, OMV Petrom va transmite invitatie la ofertare pentru atribuirea de contracte subsecvente.
Se estimeaza ca vor fi atribuite un numar de minim 4 (patru) contracte subsecvente pe toata perioada acordului-cadru, primul contract subsecvent se estimeaza a fi atribuit in primele 3 luni de la data semnarii Intrarii in vigoare a acordului-cadru.
Cantitatile estimate de produse estimate a fi livrate aferente acordului-cadru pentru lotul 1, respectiv cantitatile de produse livrate ce ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite, pe durata acordului-cadru, sunt:
— Cantitatile estimate de produse livrate aferente acordului-cadru: minim 249/maxim 1 245 filete,
— Cantitatile estimate de produse livrate pentru un singur contract subsecvent: minim 107/maxim 249 filete,
— Valoarea estimata minima/maxima per acordului-cadru: VEmin = 300 711,45 RON, VEmax = 1 490 157,70 RON,
— Valoarea estimata minima/maxima per contract subsecvent: VEmin = 111 495,76 RON, VEmax = 299 371,54 RON.
Furnizare confecții și reparații filete API combinat cu deținător licență conexiune
Lot nr.: 2
Furnizare confectii si reparatii filete API combinat cu detinator licenta.
Cantitatile estimate de produse estimate a fi livrate aferente acordului-cadru pentru lotul 2, respectiv cantitatile de produse livrate ce ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite, pe durata acordului-cadru, sunt:
— Cantitatile estimate de produse livrate aferente acordului-cadru: minim 63/ max. 153 filete;
— Cantitatile estimate de produse livrate pentru un singur contract subsecvent: minim 42/maxim 51 filete,
— Valoarea estimata minima/maxima per acordului-cadru: VEmin = 70 050,00 RON, VEmax = 167 910,00 RON,
— Valoarea estimata minima/maxima per contract subsecvent: VEmin = 44 160,00 RON, VEmax = 55 970,00 RON.
Furnizare confecții și reparații filete TSH, VA și VAM
Lot nr.: 5
Furnizare confectii si reparatii filete TSH, VA si VAM.
Cantitatile estimate de produse estimate a fi livrate aferente acordului-cadru pentru lotul 5, respectiv cantitatile de produse livrate ce ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite, pe durata acordului-cadru, sunt:
— Cantitatile estimate de produse livrate aferente acordului-cadru: minim 36/maxim 54 filete,
— Cantitatile estimate de produse livrate pentru un singur contract subsecvent: minim 18/maxim 36 filete,
— Valoarea estimata minima/maxima per acordului-cadru: VEmin = 81 020,00 RON, VEmax = 123 540,00 RON,
— Valoarea estimata minima/maxima per contract subsecvent: VEmin = 40 510,00 RON, VEmax = 81 020,00 RON.
Furnizare confecții și reparații filete pentru prăjini de foraj
Lot nr.: 6
Furnizare confectii si reparatii filete pentru prajini de foraj.
Cantitatile estimate de produse estimate a fi livrate aferente acordului-cadru pentru lotul 6, respectiv cantitatile de produse livrate ce ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite, pe durata acordului-cadru, sunt:
— Cantitatile estimate de produse livrate aferente acordului-cadru: minim 5 145/maxim 8 240 filete,
— Cantitatile estimate de produse livrate pentru un singur contract subsecvent: minim 219/maxim 2 145 filete,
— Valoarea estimata minima/maxima per acordului-cadru: VEmin = 858 073,25 RON, VEmax = 1 374 898,40 RON,
— Valoarea estimata minima/maxima per contract subsecvent: VEmin = 40 017,79 RON, VEmax = 357 701,25 RON.
Furnizare confecții și reparații filete pentru burlane
Lot nr.: 4
Furnizare confectii si reparatii filete pentru burlane.
Cantitatile estimate de produse estimate a fi livrate aferente acordului-cadru pentru lotul 4, respectiv cantitatile de produse livrate ce ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite, pe durata acordului-cadru, sunt:
— Cantitatile estimate de produse livrate aferente acordului-cadru: minim 368/maxim 944 filete,
— Cantitatile estimate de produse livrate pentru un singur contract subsecvent: minim 59/maxim 236 filete,
— Valoarea estimata minima/maxima per acordului-cadru: VEmin = 253 291,20 RON, VEmax = 676 236,80 RON,
— Valoarea estimata minima/maxima per contract subsecvent: VEmin = 42 934,80 RON, VEmax = 169 059,20 RON.
Furnizare confecții și reparații filete deținător licență conexiune Lari sau tip «Flush» combinat cu filete API
Lot nr.: 3
Furnizare confectii si reparatii filete detinator licenta conexiune Lari sau tip «Flush» combinat cu filete API.
Cantitatile estimate de produse estimate a fi livrate aferente acordului-cadru pentru lotul 3, respectiv cantitatile de produse livrate ce ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite, pe durata acordului-cadru, sunt:
— Cantitatile estimate de produse livrate aferente acordului-cadru: minim 246/maxim 544 filete,
— Cantitatile estimate de produse livrate pentru un singur contract subsecvent: minim 33/maxim 230 filete,
— Valoarea estimata minima/maxima per acordului-cadru: VEmin = 1 843 882,89 RON, VEmax = 5 483 699,04 RON,
— Valoarea estimata minima/maxima per contract subsecvent: VEmin = 240 745,02 RON, VEmax = 1 748 678,89 RON.