Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Παραγωγή επιγραμμικού περιεχομένου πολυμέσων
Αριθμός αναφοράς: COMM/AWD/2018/100
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV72212510 Υπηρεσίες ανάπτυξης λογισμικού επικοινωνίας
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Η παρούσα πρόσκληση υποβολής προσφορών αφορά την παραγωγή επιγραμμικού περιεχομένου πολυμέσων, προγραμματισμού και υπηρεσίας τεχνικής υποστήριξης για τη Γενική Διεύθυνση Επικοινωνίας.
Οι υπηρεσίες που πρέπει να συμπεριληφθούν στη σύμβαση εμπίπτουν σε τρεις βασικές κατηγορίες:
— την ανάπτυξη ιστοσελίδων και εφαρμογών - η οποία περιλαμβάνει ανάπτυξη εφαρμογών παρασκηνίου (back-end),
— σχεδιασμός και σχεδίαση προϊόντων πολυμέσων - που περιλαμβάνει σχεδιασμό, ανάπτυξη εφαρμογών προσκηνίου (front-end),
— παροχή διαδραστικών υποστηρίξεων και τεχνολογιών.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 2 500 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Το πεδίο εφαρμογής της σύμβασης-πλαίσιο περιλαμβάνει τις ακόλουθες κατηγορίες ενδιάμεσων και τελικών παραδοτέων ανάλογα με το σχέδιο ή / και τη μεθοδολογία:
— σχέδιο,
— σκοπιμότητα σχεδίου,
— λειτουργική ανάλυση,
—πίνακας παρουσίασης,
— προϊόντα που αναφέρονται στην ανάπτυξη ιστοσελίδων και εφαρμογών - η οποία περιλαμβάνει ανάπτυξη εφαρμογών παρασκηνίου (back-end),
— προϊόντα που αναφέρονται στο σχεδιασμό και τη σχεδίαση προϊόντων πολυμέσων - που περιλαμβάνει σχεδιασμό, ανάπτυξη εφαρμογών προσκηνίου (front-end),
— υπηρεσίες που αφορούν τη συντήρηση και την τεχνική υποστήριξη: καλύπτει επιτόπιες επισκευές σε περίπτωση λειτουργικών βλαβών που το προσωπικό του κοινοβουλίου δεν είναι σε θέση να χειριστεί. Αυτές οι επιτόπιες υπηρεσίες επισκευών θα αμείβονται με βάση την ωριαία τιμή για τον εν λόγω χώρο. Οι τιμές περιλαμβάνουν το προσωπικό, τον εξοπλισμό, τις εγκαταστάσεις και κάθε άλλο άμεσο και έμμεσο κόστος, συμπεριλαμβανομένων των εξόδων μετακίνησης και διαμονής,
— κ.λπ.
Õiguslik alus:
Direktiiv 2014/24/EL
I osa: Hankija
II.1)Hanke kogus või ulatus
II.1.1)Nimetus:
interaktiivse multimeediumsisu valmistamine
Viitenumber: COMM/AWD/2018/100
II.1.2)CPV põhikood72212510 Sidetarkvara arendusteenused
II.1.4)Lühikirjeldus:
Käesolev pakkumuskutse on seotud interaktiivse multimeediumsisu valmistamisega, programmeerimise ja tehnilise toe teenusega teabevahetuse direktoraadi jaoks.
Lepingusse lisatavad teenused jagunevad kolme põhikategooriasse:
• pinnaveebi ja rakenduse väljatöötamine – see hõlmab tagasüsteemi väljatöötamist;
• multimeediumtoodete projekteerimine ja kontseptsioon – see hõlmab eessüsteemi väljatöötamist;
• varustamine interaktiivse tehnilise toe ja tehnoloogiatega.
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärkMaksumus käibemaksuta: 2 500 000.00 EUR
II.1.6)Teave osade kohtaHankeleping on jaotatud osadeks: ei
II.2)Kirjeldus
II.2.4)Hanke kirjeldus:
Raamlepingu maht hõlmab järgmisi vahepealsete ja lõplike tulemite kategooriaid, sõltuvalt projektist ja/või metoodikast:
• kontseptsioon;
• kontseptsiooni tõestus;
• funktsionaalanalüüs;
• kontseptsioonikorraldus;
• pinnaveebi ja rakenduse väljatöötamisega seotud tooted – see hõlmab tagasüsteemi väljatöötamist;
• multimeediumtoodete projekteerimise ja kontseptsiooniga seotud tooted– see hõlmab eessüsteemi väljatöötamist;
• hoolduse ja tehnilise toega seotud teenused hõlmavad töös esinevate tõrgete kohapealseid parandusteenuseid, mille käsitlemisega parlamendi personal toime ei tule. Nimetatud kohapealseid parandusteenuseid tasustatakse tunnitasu alusel kõnealuse asukoha jaoks. Hind sisaldab personali, seadmeid, abivahendeid ning kõiki otseseid ja kaudseid kulusid, sh reisimine, hotell ja toimetulekukulud;
• jne.