Építési beruházás - 267452-2019
Magyarország-Budapest: Közút építése
2019/S 110-267452
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
M85 Fertőrákos-Sopron oh. tervezése, kivitelezése
Hivatkozási szám: EKR000646992018
II.1.2)Fő CPV-kód
45233120 Közút építése
II.1.4)Rövid meghatározás:
Vállalkozási szerződés az M85 gyorsforgalmi út Fertőrákos csomópont – Sopron oh. szakasz a meglévő 84. számú főúti Határátkelőhelyhez történő ideiglenes visszakötéssel, valamint a 8647. jelű Sopron Ény-i elkerülő út kivitelezése, és a kiviteli tervek elkészítése tárgyban (PST kód: K085.09.73)
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
31600000 Villamos berendezések és készülékek
45110000 Épületbontás és bontási munka, földmunka
45111000 Bontási, terep-előkészítési és eltakarítási munka
45112700 Tereprendezési munkák
45210000 Magasépítési munka
45221100 Hídépítés
45221110 Hidak építési munkái
45221111 Közúti híd építése
45221240 Alagútépítés
45223700 Pihenőhely építése
45223710 Autópálya-pihenőhely építése
45231220 Gázvezetékek építése
45231300 Víz- és szennyvízvezetékek építése
45231400 Erősáramú vezeték építése
45231600 Hírközlési vezetékek építési munkája
45232450 Vízelvezető rendszer építése
45233000 Autópályák és közutak építése, alapozása és burkolása
45315300 Villamos hálózati szerelés
45315500 Közepes feszültségű szerelés
45315600 Alacsony feszültségű szerelés
65000000 Közművek, közhasznú szolgáltatások
71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
M85 gyorsforgalmi út Fertőrákos csomópont – Sopron OH közötti szakasz (a meglévő 84. számú főúti Határátkelőhelyhez történő «ideiglenes» visszakötéssel)
— egybefüggően 3,95 km hosszú, 2x2 forgalmi sávos gyorsforgalmi út (89+000 - ~ 92+950 km sz. között) új nyomvonalon történő megvalósítása, leállósáv nélkül 24,60 m-es koronaszélességgel,
— 92+950 km szelvénytől ~725 m egybefüggő hosszúságban 2x2 sávos ideiglenes visszakötés a 84. számú főút 127+078 km szelvényébe.
A 2x2 forgalmi sávos gyorsforgalmi úti szakaszon 3 db műtárgy építése — melyből
— 1 db 780 m hosszú alagút, mint korszerű bányászati módszerrel tervezett földalatti létesítmény (irányonkét 2-2 forgalmi sáv átvezetésével),
— B915 jelű 28,0 m szabadnyílású — a 2x2 forgalmi sávos gyorsforgalmi út átvezetését szolgáló - közúti híd,
— B921 jelű 12,06 m szabadnyílású — a 2x2 forgalmi sávos gyorsforgalmi út átvezetését szolgáló - közúti híd,
— 1 db különszintű forgalmi csomópont (a 2x2 forgalmi sávos gyorsforgalmi út és a 2x1 forgalmi sávos 8647. j. Sopron Észak-nyugati elkerülő út különszintű csomópontja).
8647. jelű Sopron Ény-i elkerülő út
Új nyomvonalon 2x1 sávos út építése egybefüggően 3,6 km hosszon
— 3 db körforgalmú csomóponttal
— 5 db műtárggyal
— 1 db szintbeni vasúti átjáróval.
Meglévő 84. sz főút 2×2 sávos ~2 km-es szakaszának felújítása:
A 84. sz. főút a 127+078 - 128+320 km szelvényig 2x2 sávos szakasz (Burkolat szélesség 15,50 m két oldali padka 2,0-2,0 méter széles.)
84. sz főút 128+320 - 128+575 km sz. határátkelőhely területe:
2x2 sáv nem folyamatos vonalvezetéssel, egymástól elkülönült két pálya szakaszon kopóréteg ráépítése.
A forgalmi sávok mellett burkolt felület van, így az aszfaltot, mint burkolt padkát szélesebbre kell építeni, ~1,5-1,5 méterrel, hogy a magasság különbség kifuttatásra kerüljön. Ezen belül kellene burkolatjelekkel a forgalmi sávokat kijelölni, a víznyelő rácsokat szintre emelni.
A fentebb rögzített építési beruházás oszthatatlan szolgáltatásnak minősül.
A feladatokat részletesen a közbeszerzési dokumentum (KD) tartalmazza.
Ajánlatkérő felhívja ajánlattevők figyelmét arra, hogy a tárgyi közbeszerzési eljárás eredményeként megkötendő szerződés finanszírozására a meglévő támogatási szerződés fedezetbővítésére irányuló igényt fog benyújtani, és ajánlatkérő a Kbt. 53. § (6) bekezdése alapján a támogatás emelésére irányuló igény el nem fogadását, vagy az igényeltnél kisebb összegben történő elfogadását olyan körülménynek tekinti, amely miatt az eljárást eredménytelenné nyilváníthatja. Továbbá a Kbt. 135. § (12) bekezdése alapján a támogatási igény igényelt összegben történő elfogadását a szerződés hatálybalépését felfüggesztő feltételként köti ki ajánlatkérő.
Az ellenszolgáltatás 2 %-nak megfelelő tartalékkeretet tartalmaz a szerződés.
Ajánlatkérő fenntartja a jogot, hogy a közbeszerzési eljárás nyerteseivel a Kbt.98. § (3) szerinti eljárást folytasson le. A további beszerzések tárgya e beszerzésekben megépített útszakaszok és kapcsolódó létesítményeik rendeltetésszerű működéséhez szükséges kiegészítő tervezési és építési feladatokra vonatkozhatnak és a jelen beszerzésekben szereplő tevékenységekre, szakfeladatokra irányulhatnak. Az új építési beruházásokhoz kapcsolódó feladatok az új eljárások műszaki tartalmának megfelelően a jelen eljárások alapján megkötött szerz.-ek szerinti költségvetésnek megfelelő tételek és az ahhoz kapcs. egységárak a szerződéses feltételek szerint.
A projekt összefüggő létesítménynek tekinthető, mely műszaki tartalma és beszerzés jellege miatt részajánlatra bontása nem lehetséges, gazdasági szempontból nem indokolható, az ellentétes a gazdasági ésszerűséggel a KD-ben részletezzetek szerint.
II.2.5 kieg. 2.1-2.4. alszp tekintetében AK a III.1.3.M/2. meghat szakmai tapasztalaton felüli többlettapasztalatot értékeli, a 36 hónap vagy annál kedvezőbb megajánlás is a maximális pontszámot kapja. 3. részszempont esetében «Igen» vállalás esetén a maximális 10 pontot kapja. 4.RSZ tekintetében a Kbt.77.§(1)bek. alapján az értékelés legkedvezőbb szintje 5 fő, kedvezőbb megajánlás is max pontszámot kap.
IV. szakasz: Eljárás