Supplies - 268022-2018
Magyarország-Hajdúnánás: Kőolajtermékek, tüzelőanyagok, villamos energia és egyéb energiaforrások
2018/S 118-268022
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Árubeszerzés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Gázmotor által termelt hő- és villamosenergia beszerzése.
Hivatkozási szám: 2 / 2018
II.1.2)Fő CPV-kód
09000000 Kőolajtermékek, tüzelőanyagok, villamos energia és egyéb energiaforrások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Gázmotor által termelt hő- és villamosenergia beszerzésére vonatkozó adás-vételi szerződés keretmegállapodás formájában a közbeszerzési dokumentumokban foglaltak szerint.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Gázmotor által termelt hő- és villamosenergia biztosítása keretmegállapodás formájában, vagy a keretösszeg teljesüléséig:
A szerződés időtartama alatt rendelkezésre álló keretösszeg: nettó 18 000 000 Ft / év.
Ajánlattevő köteles a Hajdúnánási Gyógyfürdő kísérőgázának hasznosítására 1 db gázmotort és segédberendezéseit telepíteni, az energiatermelő berendezést üzembe helyezni, és a hőenergiát valamint a villamos energiát a berendezéssel biztosítani.
A berendezés beszerzése, üzembe helyezése, telepítése nyertes Ajánlattevő feladata, az ezekkel kapcsolatos költségek is nyertes Ajánlattevőt terhelik.
Nyertes Ajánlattevőnek vállalnia kell, hogy elvégzi a Hajdúnánási Gyógyfürdőn az elektromos betáp kialakítását, az ezzel kapcsolatos költségek is nyertes Ajánlattevőt terhelik.
Nyertes Ajánlattevő további feladatai:
— az általa telepített gázmotor üzemeltetése
— napi felügyeleti feladatok ellátása
— folyamatos távfelügyelet nyújtása a gázmotorhoz
— hibák javítása
— szükséges hatósági mérések és karbantartások elvégzése saját költségen
— karbantartás
— adatszolgáltatások
— villamos energia tekintetében saját vételezési lehetőség megvalósítása a meglévő villamos energia fogadó felhasználásával, vagy megfelelő főmérő beiktatásával
— a megtermelt hő értékesítése Ajánlatkérő részére
Ajánlattevő sem mennyiségben, sem értékben nem határozhat meg minimumot a rendelhető termékekkel kapcsolatban.
A villamos energia termelése kapcsán keletkező hulladékhő hasznosítási joga az Ajánlatkérőé.
Ajánlatkérő felhívja a figyelmet arra, hogy a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltak alapján, hogy a közbeszerzési dokumentumban a meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra történő hivatkozások a közbeszerzés tárgyának egyértelmű, pontos és közérthető meghatározását szolgálják. Minden esetben a hivatkozás mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell. Az egyenértékűséget az ajánlattevőnek a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet VII. fejezete szerint kell igazolnia az ajánlatban.
A részletes műszaki paramétereket, továbbá a nyertes ajánlattevő által elvégzendő feladatok részletezését, részletes jellemzőit, a részletes szakmai követelményeket, valamint a szerződéses feltételeket a közbeszerzési dokumentumok és annak részét képező műszaki fejezet tartalmazza.
A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.”.
Ajánlatkérő a Kbt. 53. § (4) bekezdése valamint a 131. § (9) bekezdése alkalmazásának tekintetében általa előre nem látható és ellenőrzési körén kívül eső körülménynek tekinti azt az esetet, ha a jelen közbeszerzési eljárás tárgyában központosított vagy közös közbeszerzési rendszerben keretmegállapodás vagy szerződés kerül megkötésre a központi beszerző szervezet (vagy közös ajánlatkérők nevében eljáró szervezet) által, és erre tekintettel az ajánlatkérőként szerződő félnek jogszabályban előírt csatlakozási kötelezettsége áll fenn az adott tételek vonatkozásában.