Lieferungen - 268204-2022
România-Cluj-Napoca: Echipamente medicale
2022/S 098-268204
Anunț de participare
Produse
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Dotări specifice activității medicale din cadrul proiectului “Dotarea Ambulatoriului Spitalului Clinic Judetean de Urgenta Cluj-Napoca” - Etapa V
Număr de referinţă: 428811020212105
II.1.2)Cod CPV principal
33100000 Echipamente medicale
II.1.4)Descriere succintă:
Dotări specifice activității medicale din cadrul proiectului “Dotarea Ambulatoriului Spitalului Clinic Judetean de Urgenta Cluj-Napoca” – Etapa V
LOT 1: Cardiologie I-II - Aparat de măsurare a stiffnesului arterial
LOT 2: Chirurgie generala I - Aparat de crioablatie
LOT 3: Chirurgie generala I - Sistem de debridare ultrasonică a a plăgilor
LOT 4: Chirurgie generala I – Stimulator nerv
LOT 5: Chirurgie plastică și microchirurgie – Aparat electrostimulare muscalară
LOT 6: Chirurgie plastică și microchirurgie – Aparat mobilitate încheietura mâinii
LOT 7: Chirurgie plastică și microchirurgie – Aparat pentru mișcarea pasivă continuă (CPM) a mâinii și încheieturii mâinii
LOT 8: Chirurgie plastică și microchirurgie – Aparat ergoterapie prin mișcări de flexo-extensie
LOT 9: Ortopedie – Traumatologie – Motor osteosinteză cu baterii
LOT 10: Ortopedie – Traumatologie – Tourniqet
LOT 11: Cardiologie I-II - Aparat de monitorizare noninvazivă Hotman
LOT 12: Gastroenterologie – Aparat de detectare non-invazivă a fibrozei și steatozei hepatice
LOT 13: Modul de testare la efort cu cicloergometru și covor rulant
Spitalul Clinic Județean de Urgență Cluj-Napoca este una dintre cele mai mari unităţi sanitare cu paturi din România şi are atribuţii de „Spital Regional de Urgenţă I A”.
Implementarea proiectului ”Dotarea Ambulatoriului Spitalului Clinic Județean de Urgență Cluj-Napoca” va conduce la creșterea accesibilitătii și calității serviciilor furnizate în cabinetele de specialitate din cadrul Ambulatoriului Spitalului Clinic Județean de Urgență Cluj Napoca, prin dotarea corespunzătoare a ambulatorului, care este și obiectivul general al proiectului.
Orice operator economic are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare, semnate cu semnătură electronică extinsă, numai prin intermediul SEAP, intr-un termen de cel mult 16 zile de la data limită de depunere a ofertelor. În măsura în care solicitările de clarificări sau informații suplimentare au fost adresate în termenul prevăzut anterior, răspunsurile autorității contractante vor fi publicate în SEAP cu 11 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 3 189 275.18 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 13
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 13
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Aparat electrostimulare muscalară
Lot nr.: 5
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Aparat electrostimulare muscalară, conform caietului de sarcini si anexele acestuia.
Aparat ergoterapie prin mișcări de flexo-extensie
Lot nr.: 8
Aparat ergoterapie prin mișcări de flexo-extensie, conform caietului de sarcini si anexele acestuia.
Aparat de măsurare a stiffnesului arterial
Lot nr.: 1
Aparat de măsurare a stiffnesului arterial, conform caietului de sarcini si anexele acestuia.
Aparat de detectare non-invazivă a fibrozei și steatozei hepatice
Lot nr.: 12
Aparat de detectare non-invazivă a fibrozei și steatozei hepatice, conform caietului de sarcini si anexele acestuia.
Modul de testare la efort cu cicloergometru și covor rulant
Lot nr.: 13
Modul de testare la efort cu cicloergometru și covor rulant, conform caietului de sarcini si anexele acestuia.
Motor osteosinteză cu baterii
Lot nr.: 9
Motor osteosinteză cu baterii, conform caietului de sarcini si anexele acestuia.
Aparat de monitorizare noninvazivă Hotman
Lot nr.: 11
Aparat de monitorizare noninvazivă Hotman, conform caietului de sarcini si anexele acestuia.
Aparat pentru mișcarea pasivă continuă (CPM) a mâinii și încheieturii mâinii
Lot nr.: 7
Aparat pentru mișcarea pasivă continuă (CPM) a mâinii și încheieturii mâinii, conform caietului de sarcini si anexele acestuia.
Aparat de crioablatie
Lot nr.: 2
Aparat de crioablatie, conform caietului de sarcini si anexele acestuia.
Tourniqet
Lot nr.: 10
Tourniqet, conform caietului de sarcini si anexele acestuia.
Sistem de debridare ultrasonică a a plăgilor
Lot nr.: 3
Sistem de debridare ultrasonică a a plăgilor, conform caietului de sarcini si anexele acestuia.
Stimulator nerv
Lot nr.: 4
Stimulator nerv, conform caietului de sarcini si anexele acestuia.
Aparat mobilitate încheietura mâinii
Lot nr.: 6
Aparat mobilitate încheietura mâinii, conform caietului de sarcini si anexele acestuia.