Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΕΥΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΠΑΛΛΗΝΗΣ
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV34142000 Γερανοφόρα φορτηγά και ανατρεπόμενα οχήματα
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
«ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΕΥΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΠΑΛΛΗΝΗΣ, ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ ΙΙ», Δαπάνης 233.870,97 € χωρίς ΦΠΑ 24%, με Φ.Π.Α. 24% 56.129,03 €,
ήτοι συνολικής δαπάνης 290.000,00 € συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24%, με CPV 34142000-4 και κριτήριο κατακύρωσης: την πλέον συμφέρουσα από οικονομικής άποψη προσφορά βάσει βέλτιστης σχέσης ποιότητας – τιμής.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 233 870.97 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια ενός (1) τριαξονικού οχήματος τύπου γάντζου (Ηοοk lift) με γερανό, αρπάγη και απορριμματοκιβώτιο (container) με τίτλο: «Προμήθεια μηχανημάτων έργου και συνοδευτικού εξοπλισμού του Δήμου Παλλήνης, πρόγραμμα «ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ ΙΙ», προορίζεται για την κάλυψη αναγκών του Δήμου Παλλήνης, για να χρησιμοποιηθεί σε εργασίες αποκομιδής κλαδεμάτων και φυτικών υπολειμμάτων (πράσινων υλικών), με CPV 34142000-4.