II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: 4297584_2022_PAAPD1323712
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33100000 Medizinische Geräte
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Achiziţie de Aparatură medicală ( 39 loturi)
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare cu 10 zile înainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 5 331 000.00 RON
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 39
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 39
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Unit consultație ORL cu Scaun ORL
Los-Nr.: 11
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33100000 Medizinische Geräte
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Conform documentației de atribuire
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 22
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)42943210 Tauchthermostate
Mașină de spălat și dezinfectat ploști și urinare
Los-Nr.: 3
Cuptor calcinare tehnică dentară
Los-Nr.: 37
Aparat masurare indice glezna brat (ABPI)
Los-Nr.: 19
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33123100 Tonometer
Hotă de biosiguranță clasa II-a -Laborator Analize Medicale
Los-Nr.: 24
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)39141500 Dunstabzugshauben
Trusă Instrumentar artroscopie genunchi
Los-Nr.: 13
BIOM- sistem vizualizare pol posterior oftalmoscop operator non contact compatibil cu microscopul Haag-Streit Neo 900A
Los-Nr.: 16
Sistem automatizat pentru producerea apei sterile cu vas de acumulare
Los-Nr.: 30
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33191000 Sterilisierungs-, Desinfektions- und Reinigungsausrüstung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 31
Pompă endourologie cu sistem dublu irigație - aspirație necesar pentru rezecții endoscopice și ureteroscopii
Los-Nr.: 28
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33125000 Ausrüstung für urologische Untersuchungen
Trusă facoemulsificare pentru chirurgia cataractei
Los-Nr.: 15
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33122000 Ophtalmologische Geräte
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 17
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)38510000 Mikroskope
Containere metalice pentru sterilizare cu accesorii pentru instrumentar chirurgical chirurgie generala, ortopedie, urologie, ORL
Los-Nr.: 5
Sistem încălzire pacient aer cald
Los-Nr.: 8
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)39715200 Heizgeräte
Micromotor laborator tehnică dentară
Los-Nr.: 38
Microscop chirurgical ORL
Los-Nr.: 12
Sistem videoendoscopie flexibilă ORL
Los-Nr.: 10
Ecograf Doppler color portabil cu trei sonde
Los-Nr.: 27
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33112200 Ultraschallanlage
Videocistoscop mobil cu canal de lucru
Los-Nr.: 29
Centrifugă digitală laborator analize medicale
Los-Nr.: 39
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 21
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33166000 Dermatologieausrüstung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 25
Ecograf Doppler color portabil cu două sonde
Los-Nr.: 26
Sistem polimerizare materiale tehnică dentară - oală termobaropolimerizabilă, compresor, sablator
Los-Nr.: 36
Sonde compatibile cu ecograful Sonoscape S50
Los-Nr.: 18
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141641 Sonden
Paturi cu facilități de mobilizare a pacientului cu cadru de tractiune ortopedic
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33192100 Medizinische Betten
Sisteme de elevare a pacientului
Los-Nr.: 2
Microscop optic Laborator
Los-Nr.: 23
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 6
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33120000 Aufzeichnungssysteme und Untersuchungsgeräte
Ventilator mecanic portabil transport pacienți
Los-Nr.: 32
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)42520000 Lüftungsvorrichtungen
Sterilizator cu peroxid de hidrogen
Los-Nr.: 33
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33191100 Sterilisationsapparate
Sondă ecografică cardiacă compatibila cu ecograful Vivid T8 Pro
Los-Nr.: 35
Analizor gaze anestezice cu monitor funcții vitale și vaporizor sevoflurane compatibil cu aparatul de anestezie FABIUS GS PREMIUM
Los-Nr.: 7
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
Masă pentru examinare ginecologică și tratament
Los-Nr.: 9
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33192200 Medizinische Tische
Masină de lipit pentru sigilarea ambalajelor de sterilizare
Los-Nr.: 34
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)39360000 Abdichtungsvorrichtungen
SHAVER Artroscopie actionat electric
Los-Nr.: 14
Termostat/ incubator incălzire și stocare substanță de contrast Radiologie
Los-Nr.: 20