Wir freuen uns, mitteilen zu können, dass die neue Version des TED-Portals am 29.1.2024 in Betrieb genommen wird (voraussichtlicher Termin – muss noch bestätigt werden!). Interessiert an den neuen Funktionen, den Verbesserungen und ihren Auswirkungen auf die Nutzerinnen und Nutzer? Konsultieren Sie unseren Artikel und erfahren Sie mehr über die wichtigsten Veränderungen und neuen Funktionen.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Mobilier pentru depozitele de carte și sălile bibliotecii Universității „Dunărea de Jos” din Galați
Referenznummer der Bekanntmachung: 3127522/2022/5.10
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
39121100 Schreibtische
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Achizitia de Mobilier pentru depozitele de carte și sălile bibliotecii Universității „Dunărea de Jos” din Galați, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Număr de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor /candidaturilor: 20 zile.
Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare: in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
Finalizarea procedurii de atribuire prin încheierea contractului de achiziție publică este supusă următoarei condiții suspensive, ce va opera pentru o perioada de maxim 4 luni de la data limită a depunerii ofertei:
Încheierea contractului de achiziție publică este condiționată de menținerea finanțării de la bugetul de stat/venituri proprii, semnarea contractului fiind posibilă doar în situația în care se respectă dispozițiile referitoare la angajarea cheltuielilor din bugetele care intră sub incidența legislației privind finanțele publice, si cu respectarea dispozitiilor Hotararii nr. 395/2016 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achizitie publica/acordului-cadru din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice, cu modificările şi completările ulterioare.
În cazul în care, indiferent de motive, menținerea finanțării de la bugetul de stat/venituri proprii nu se realizează, autoritatea contractantă va aplica prevederile art. 212 alin. (1) lit. c) teza a II-a din Legea nr. 98/2016, cu modificările şi completările ulterioare, fiind imposibilă încheierea contractului de achiziție publică.
Ofertanții din cadrul acestei proceduri înteleg că Autoritatea Contractantă și/sau ME nu pot fi considerați răspunzători pentru vreun prejudiciu în cazul anulării procedurii de atribuire, indiferent de natura acestuia și indiferent dacă Autoritatea Contractanta și/sau ME au fost notificați asupra existenței unui asemenea prejudiciu.
Ofertanții din cadrul acestei proceduri acceptă utilizarea condițiilor speciale de mai sus/clauzei suspensive, asumându-și întreaga răspundere în raport cu eventualele prejudicii pe care le-ar putea suferi în situația descrisă.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 452 248.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 5
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 5
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Ofertele se pot depune pentru unul sau mai multe loturi.
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
SCAUNE
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
39112000 Stühle
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Achizitia publică de furnizare Mobilier pentru depozitele de carte și sălile bibliotecii Universității „Dunărea de Jos” din Galați, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
MOBILIER SI RAFTURI DE PREZENTARE
Los-Nr.: 5
39121200 Tische
39122000 Schränke und Bücherschränke
39131100 Archivregale
39152000 Mobile Bücherregale
SISTEME DE RAFTURI METALICE FIXE SI MOBILE
Los-Nr.: 4
CANAPELE, FOTOLII, TABURETE
Los-Nr.: 3
39113500 Hocker
39113100 Sessel
BIROURI AJUSTABILE
Los-Nr.: 1