Lieferungen - 268312-2022
Polen-Cielądz: Leuchten und Beleuchtungszubehör
2022/S 098-268312
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Budowa, przebudowa, modernizacja w zakresie oświetlenia publicznego z wykorzystaniem urządzeń energooszczędnych i ekologicznych na terenie Gminy Cielądz” w formule „zaprojektuj i wybuduj”
Referenznummer der Bekanntmachung: Or.SO.2714.9.2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
31520000 Leuchten und Beleuchtungszubehör
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia jest: „Budowa, przebudowa, modernizacja w zakresie oświetlenia publicznego z wykorzystaniem urządzeń energooszczędnych i ekologicznych na terenie Gminy Cielądz” w formule „zaprojektuj i wybuduj” zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego, zasadami wiedzy technicznej oraz na warunkach wskazanych w SWZ wraz z załącznikami oraz ofercie Wykonawcy.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa energooszczędnego oświetlenia ulicznego typu LED w ilości 564 sztuk opraw wraz z ich instalacją na terenie Gminy Cielądz, wymianą 250 sztuk wysięgników zgodnie z zestawieniem projektowym, wyniesieniem 22 punktów sterowania ze stacji transformatorowych Zastąpienie wspólnej linii AL wydzieloną, podwieszoną linią ASxSN – 18 000 mb., dobudowę 47 nowych punktów oświetlenia według załączonych projektów budowlanych posiadanych przez Zamawiającego.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen
45310000 Installation von elektrischen Leitungen
71355200 Amtliche Landvermessung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Zakres przedmiotowego zamówienia obejmuje również:
- obsługę geodezyjną, w tym wykonanie inwentaryzacji powykonawczej (dotyczy wymaganych prawem przypadków),
- aktualizację posiadanego oprogramowania z inwentaryzacją oświetlenia ulicznego
Zamawiający wymaga od Wykonawcy by dostarczone i zamontowane urządzenia przyczyniły się do osiągnięcia efektu ekologicznego na poziomie rocznego spadku emisji gazów cieplarnianych (równoważnika dwutlenku węgla CO2) w wysokości 154,76 Mg/rok oraz redukcji zużycia energii elektrycznej z 266 720,50 kWh/rok do 123 379,50 kWh/rok, w okresie pełnych pięciu lat kalendarzowych po wykonaniu zamówienia, czego potwierdzeniem będą sporządzane przez Wykonawcę raporty za każdy rok działania zmodernizowanego oświetlenia ulicznego.
Zamawiający wymaga minimalnego okresu gwarancji i rękojmi – 60 miesięcy. za wady przedmiotu zamówienia licząc od dnia odbioru wykonanych robót.
Dostawy objęte przedmiotem zamówienia muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz warunkami zawartymi w SWZ i załącznikami.
ZAGADNIENIA TECHNICZNE, które Zamawiający dopuszcza w ramach przedmiotu zamówienia będące uzupełnieniem do PFU:
a) Zamawiający dopuszcza oprawy wyposażone w zasilacz umożliwiający diagnostykę parametrów za pomocą sygnału NFC, jak również oprawy wyposażone w etykiety z kodem QR umożliwiającym użycie dedykowanej aplikacji z dostępem do pełnych informacji pracy oprawy.
b) Zamawiający dopuszcza zastosowanie opraw wyposażonych w uchwyt pozwalający na regulację w zakresie -15° +15°, gdzie zmiana kąta odbywa się bez konieczności demontażu oprawy.
c) Zamawiający dopuszcza oprawy z dostępem do komory osprzętu elektrycznego od góry, bez użycia narzędzi.
d) Zamawiający dopuszcza oprawy z modułem z wbudowanym ogranicznikiem przepięć, bez diody sygnalizującej prawidłowe działanie oprawy. Tworzenie połączeń elektrycznych w obrębie urządzenia odbywa się w sposób bez narzędziowy.
Szczegółowy zakres realizacji inwestycji określają:
1) załączone do niniejszej SWZ dokumenty:
- Program Funkcjonalno-użytkowy (PFU) – załącznik nr 6;
- Zastawienie punktów oświetleniowych – załącznik nr 9;
- Specyfikacja techniczna – załącznik nr 10;
- Projekt fotometryczny – załącznik nr 11;
- Projekt budowlany HERCO – załącznik nr 14;
- Objaśnienia do projektu budowlanego HERCO – załącznik nr 14a;
- Projekt budowlany Ossowice-Komorów– załącznik nr 15;
- Objaśnienia do projektu budowlanego Ossowice-Komorów – załącznik nr 15a;
- Parametry użytkowe opraw parkowych i naświetlaczy – załącznik nr 13.
Zamawiający wymaga zatrudnienia oparciu o art. 95 ust. 1 ustawy Pzp przez Wykonawcę lub podwykonawcę w trakcie realizacji niniejszego zamówienia na podstawie umowy o pracę – osób, z wyłączeniem kadry kierowniczej, wykonujących czynności w zakresie:
1) wykonywanie prac fizycznych przy realizacji robót budowlanych;
2) wykonywanie prac instalacyjno-montażowych;
3) operowanie sprzętem.
jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2019 r. poz. 1040,1043 i 1495).