Lieferungen - 268418-2022
România-Dumbrăveni: Beton gata de turnare
2022/S 098-268418
Anunț de participare
Produse
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
„ACHIZIȚIE BETON PENTRU MODERNIZARE DRUMURI PUBLICE ÎN COMUNA DUMBRĂVENI, JUDEȚUL SUCEAVA”
Număr de referinţă: C1/2022
II.1.2)Cod CPV principal
44114100 Beton gata de turnare
II.1.4)Descriere succintă:
Se propune modernizarea drumurilor publice din comuna Dumbraveni prin betonare, motiv pentru care este necesara achizitionarea a 3500 mc de beton rutier BcR 4. Caracteristicile si conditiile tehnice se regasesc in caietul de sarcini, parte integranta a prezentei documentatii de atribuire.
Valoarea fără TVA: 1.470.000,00 Monedă RON
Se va avea in vedere o perioada de livrare de maxim 5 luni calendaristice.
Atentie: Termenul in care operatorii economici pot solicita clarificari, in conformitate cu prevederile art. 160, (2) din Legea 98/2016 modificat prin OUG 107/2017, este de 18 zile pana la depunerea ofertelor. Termenul in care Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar tuturor solicitarilor este de 11 zile inainte de data depunerii ofertelor.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 1 470 000.00 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
60100000 Servicii de transport rutier
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Prin contract se doreste reabilitarea drumurilor comunale din Comuna Dumbraveni prin betonare cu beton rutier. Pentru realizarea acestui obiectiv este necesara achizitionarea a 3.500 mc de beton rutier BcR 4. Drumurile care se vor moderniza sunt:
- Drum de interes local nr. 177 ( CF 33601) de la km 0+900 pana la km 1+440 si drum de interes local nr. 36 (CF 33351) de la km 0+820 pana la km 1+ 380 comuna Dumbraveni, judetul Suceava
- Drum de interes local nr. 180 ( CF 33515) de la km 0+000 pana la km 0+440 si de la km 0+000 pana la km 1+ 220 ( iaz Zama Daniel) comuna Dumbraveni, judetul Suceava
- Drum de interes local nr. 40 ( CF 333545) in localitatea Salageni, comuna Dumbraveni, judetul Suceava
- Drum de interes local nr. 40 ( CF 333545) in localitatea Dumbraveni, comuna Dumbraveni, judetul Suceava