II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: 1/AC/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33600000 Arzneimittel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
DIVERSE MEDICAMENTE, CF CAIET SARCINI / ANEXA LA CAIETUL DE SARCINI.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/ candidaturilor: 10.
Autoritatea Ccontractanta va raspunde solicitarilor de clarificare cel tarziu cu 6 zile anterior datei limita de depunere a ofertelor.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 1 701 178.78 RON
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 140
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 140
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Tramadol (fiole) - solutie injectabila 5mg/ml
Los-Nr.: 16
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33600000 Arzneimittel
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Cantitate si specificatii de prezentare - potrivit Caietului de Sarcini / Anexei la Caietul de Sarcini
Ampiplus (flacon) - pulbere 1000mg/500mg
Los-Nr.: 18
Cefort (flacon) - pulbere pentru solutie injectabila 1g
Los-Nr.: 19
Furazolidon (comprimate) - 25 mg
Los-Nr.: 33
Metronidazol B (flacon solutie perfuzabila) - 200 ml
Los-Nr.: 35
Siofor (comprimate) - 1000 mg
Los-Nr.: 69
Amiodarona (comprimate) - 200 mg
Los-Nr.: 70
Betaloc (fiole) - solutie injectabila 1 mg / ml
Los-Nr.: 71
Omez (comprimate) - 20 mg
Los-Nr.: 49
Glucoza 5% (flacon solutie perfuzabila)- 500 ml
Los-Nr.: 118
Solutie Hartmann (flacon solutie perfuzabila)
Los-Nr.: 120
Morfina (fiole) - solutie injectabila 2%
Los-Nr.: 15
Carvedilol (comprimate) - 6,25 mg
Los-Nr.: 72
Diazepam Desitin (fiole) - 10mg/2.5ml
Los-Nr.: 56
Meloxicam (fiole) - solutie injectabila 15mg/1.5ml
Los-Nr.: 11
Spironolactona (comprimate) - 25 mg
Los-Nr.: 87
Nitroglicerina (comprimate) - 0.5 mg
Los-Nr.: 88
Clindamicina (fiole) - solutie injectabila 300mg/2ml
Los-Nr.: 31
Loperamid (comprimate) - 2 mg
Los-Nr.: 34
Clexane (seringa) - 4000UI/0.4ML
Los-Nr.: 38
Algifen (fiole) - solutie injectabila 5ml
Los-Nr.: 1
Paracetamol (sirop) - 120mg/5ml
Los-Nr.: 5
Aceclofen (buc) - Combinatii500/50mg
Los-Nr.: 8
Propofol (fiola) - 10 mg/ml
Los-Nr.: 139
Dextran 70-NaCl0.9% (flacon ) - 500ml
Los-Nr.: 127
Sevo - Anesteran (flacon lichid inhalant) - 250 ml
Los-Nr.: 134
Miostin (fiole) - solutie injectabila 0,5mg / ml
Los-Nr.: 94
Pentoxifilin (fiole) - solutie injectabila 100mg/5ml
Los-Nr.: 92
Lystenon (fiole) - solutie injectabila 0,5mg/5ml
Los-Nr.: 93
No-spa (fiole) - solutie injectabila 40mg/2ml
Los-Nr.: 47
Adrenalina (fiole) - solutie injectabila 1 mg
Los-Nr.: 79
Noradrenalina (fiole) - solutie injectabila 0.2%,4ml
Los-Nr.: 81
Marcaine (fiola) - 5 mg/ml
Los-Nr.: 137
Normix (comprimate) - 200 mg
Los-Nr.: 36
Aspenter (comprimate) - 75 mg
Los-Nr.: 37
Haloperidol (flacon picaturi oraşe) - 2mg/2ml
Los-Nr.: 58
Solutie Ringer (flacon solutie perfuzabila)- 500 ml
Los-Nr.: 121
Kabiven (flacon emulsie perfuzabila) - 1450 ml
Los-Nr.: 129
Miofilin (fiole) - solutie injectabila 24mg/ml
Los-Nr.: 104
Codeina fosfat (comprimate) - 15 mg
Los-Nr.: 110
Digoxin (fiole) - solutie injectabila 0.5mg/2ml
Los-Nr.: 75
Diclofenac (unguent) - 50mg
Los-Nr.: 10
Manitol (flacon solutie perfuzabila) - 20%,250ml
Los-Nr.: 114
Carbamazepina (comprimate) - 200 mg
Los-Nr.: 53
Voluven.6% (flacon ) - 500ml
Los-Nr.: 128
Fraxiparine (seringa) - 5700UI/0.6ML
Los-Nr.: 41
Heparina (flacon) - 25000UI/5ML
Los-Nr.: 42
Refen (fiole) - solutie injectabila 75 mg
Los-Nr.: 12
Dopamina (fiole) - solutie injectabila 5mg/ml, 10ml
Los-Nr.: 80
Nexodal (fiola) - 0.4 mg/ml
Los-Nr.: 138
Levofloxacina (flacon solutie perfuzabila) - 5mg/ml
Los-Nr.: 27
Tetraciclina (comprimate) - 250mg
Los-Nr.: 25
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 90
Nitropector (comprimate) - 20 mg
Los-Nr.: 91
Arginina Sorbitol (flacon ) - 500ml
Los-Nr.: 125
Esmeron (fiola) - 10 mg/ml
Los-Nr.: 136
Vitamina B6 (fiole) - 50mg/2ml
Los-Nr.: 96
Memotal (fiola) - solutie perfuzabila 1g / 5ml
Los-Nr.: 132
Cerebrolysin (fiola) - 10ml
Los-Nr.: 130
Paracetamol (supozitoare ) - 125mg
Los-Nr.: 6
Celecoxib (comprimate) - 200mg
Los-Nr.: 9
Tussin Forte (comprimate) - 20 mg
Los-Nr.: 111
Prednison (comprimate) - 5 mg
Los-Nr.: 62
Etamsilat (fiole) - solutie injectabila 250 ml
Los-Nr.: 64
Dexametazona (fiole) - solutie injectabila 4mg / ml
Los-Nr.: 59
Hidrocortizon (fiole) - solutie injectabila 19.6mg/5ml
Los-Nr.: 60
Duphaston (comprimate) - 10 mg
Los-Nr.: 112
Glucoza (fiola) - 3300mg/10ml
Los-Nr.: 117
Desloratadina (sirop) - 0.5mg/ml
Los-Nr.: 99
Utrogestan (comprimate) - 100 mg
Los-Nr.: 113
Algin (sirop) - 100mg/5ml
Los-Nr.: 2
Dopegyt (comprimate) - 250 mg
Los-Nr.: 83
Furosemid (fiole) - solutie injectabila 20mg/2ml
Los-Nr.: 86
Nitromint (comprimate) - 2.6 mg
Los-Nr.: 89
Clopidogrel (comprimate) - 75 mg
Los-Nr.: 39
Trombostop (comprimate) - 2 mg
Los-Nr.: 43
Alprazolam (comprimate) - 0,5 mg
Los-Nr.: 51
Bridion (flacon) - 100 mg / ml
Los-Nr.: 109
Bromazepam (comprimate) - 3mg
Los-Nr.: 52
Mialgin (fiole) - solutie injectabila 100mg/2ml
Los-Nr.: 14
Adrenostazin (fiole) - solutie injectabila 1,5 ml
Los-Nr.: 63
Diazepam Desitin (fiole) - 5mg/2.5ml
Los-Nr.: 55
Calypsol (fiola) - 50 mg/ml
Los-Nr.: 135
Digoxin (comprimate) - 0,25 mg
Los-Nr.: 74
Pantoprazol (flacon) - pulbere pentru solutie injectabila 40 mg
Los-Nr.: 44
Ampicilina (flacon) - pulbere pentru solutie injectabila 1g
Los-Nr.: 17
Oxacilina (flacon) - pulbere pentru solutie injectabila 1g
Los-Nr.: 24
Furosemid (comprimate) - 40 mg
Los-Nr.: 85
Ventolin (flacon) - 5mg/ml
Los-Nr.: 105
Maleat de Ergometrina (fiole) - solutie injectabila 0.2mg/ml
Los-Nr.: 66
Metoprolol (comprimate) - 50 mg
Los-Nr.: 76
Novocalmin (supozitoare ) - 300mg
Los-Nr.: 4
Paracetamol (flacon solutie perfuzabila) - 10mg/ml
Los-Nr.: 7
Meropenem (flacon) - pulbere pentru solutie injectabila 1g
Los-Nr.: 23
Vitamina C (fiole) - 750mg
Los-Nr.: 97
Sandostatin (fiole) - solutie injectabila 0.1mg/1ml
Los-Nr.: 98
Clorura de Sodiu (flacon solutie perfuzabila) - 5.85%
Los-Nr.: 116
Omez (flacon) - pulbere pentru solutie injectabila 40 mg
Los-Nr.: 48
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 50
Fenobarbital (fiole) - solutie injectabila 200mg/2ml
Los-Nr.: 57
Ipravent Inhaler (flacon) - 20mcg
Los-Nr.: 103
Ventolin (flacon) - 100mcg/doza
Los-Nr.: 106
Fluimucil (sirop) - 100mg/5ml
Los-Nr.: 107
Vibrocil (flacon) - picaturi nazale 15ml
Los-Nr.: 108
Amiodarona (fiole) - solutie injectabila 150mg/3ml
Los-Nr.: 73
Fraxiparine (seringa) - 3800UI/0.4ML
Los-Nr.: 40
Espumisan (flacon) - 100mg/ml
Los-Nr.: 45
Clorura de Potasiu (flacon solutie perfuzabila) - 74.56mg/ml,100ml
Los-Nr.: 123
Midazolam (fiola solutie perfuzabila) - 5mg / 1 ml
Los-Nr.: 133
Amlodipina (comprimate) - 5 mg
Los-Nr.: 82
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 84
Vitamina B1 (fiole) - 100mg/2ml
Los-Nr.: 95
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 100
Sulfat de atropina (flacon solutie perfuzabila) - 1 mg / 1 ml
Los-Nr.: 140
Gluconat de calciu (flacon solutie perfuzabila) - 95mg/ml
Los-Nr.: 131
Cefuroxima (flacon) - pulbere pentru solutie injectabila 750 mg
Los-Nr.: 21
Cefuroxima (comprimate) - 200mg
Los-Nr.: 22
Clorura de Sodiu (flacon solutie perfuzabila) - 0.9% 500ml
Los-Nr.: 115
Ciprofloxacina (comprimate) - 500mg
Los-Nr.: 26
Ketotifen (comprimate) - 1 mg
Los-Nr.: 101
Efedrina (fiole) - solutie injectabila 50 mg / 1 ml
Los-Nr.: 102
Glucoza 10 % (flacon solutie perfuzabila)- 500 ml
Los-Nr.: 119
Bicarbonat de Sodiu (flacon solutie perfuzabila) -8.4%, 100ml
Los-Nr.: 122
Sulfat de Magneziu (flacon solutie perfuzabila) - 25%, 400ml
Los-Nr.: 124
Dextran 40-NaCl0.9% (flacon ) - 500ml
Los-Nr.: 126
Furazolidon (comprimate) - 100mg
Los-Nr.: 32
Fentanyl (fiole) - solutie injectabila 50mcg/ml
Los-Nr.: 13
Azitromicina (comprimate) - 500mg
Los-Nr.: 28
Vancomicina (flacon) - pulbere pentru solutie injectabila 1g
Los-Nr.: 30
Novorapid (cartus) - 100UI/ml,3ml
Los-Nr.: 68
Metoclopramid (fiole) - solutie injectabila 5mg/ml
Los-Nr.: 46
Xilina (fiole) - solutie injectabila 10 mg / ml
Los-Nr.: 77
Xilina (fiole) - solutie injectabila 40 mg / ml
Los-Nr.: 78
Algocalmin (solutie injectabila) - 1mg/2ml
Los-Nr.: 3
Hidrocortizon Hemisuccinat (fiole) - solutie injectabila 100 ml
Los-Nr.: 61
Fitomenadion (fiole) - solutie injectabila 10mg/ml
Los-Nr.: 65
Glibomet (comprimate) - 400mg/2.5mg
Los-Nr.: 67
Gentamicina (fiole) - solutie injectabila 80mg/2ml
Los-Nr.: 29
Cefotaxima (flacon) - pulbere pentru solutie injectabila 1g
Los-Nr.: 20
Diazepam (fiole) - solutie injectabila 5mg/ml
Los-Nr.: 54