Meddelande om tilldelning av kontrakt
Resultat av upphandlingsförfarandet
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
IT-partner för datacenter, kommunikation och konsulttjänster
Referensnummer: 2022/00005
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandling av IT-Partner för område datacenter, kommunikation och konsulttjänster
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)48000000 Programvara och informationssystem
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: