Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Suojaustarvikkeiden hankintaa koskeva dynaaminen hankintajärjestelmä - Sisäinen kilpailutus - Suojavisiirit
Viitenumero: HUS 172-2022
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi33000000 Lääketieteelliset laitteet, farmaseuttiset valmisteet ja henkilökohtaiseen hygieniaan liittyvät tuotteet
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Hankinnan kohteena on enintään 250 000 suojavisiiriä.
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Hankinnan tarkoituksena on varautua suojavisiirien kulutuksen lisääntymiseen ja tarjouskilpailun perusteella tehtävä sopimus tulee täydentämään HUSin sopimustoimittajien suojavisiirien toimituksia.
Tarjouskilpailun perusteella HUS valitsee yhden (1) toimittajan.
Valitulla toimittajalla tulee olla kyvykkyys toimittaa suojavisiireitä sopimuskauden aikana HUSille nopealla toimitusajalla siten kuin tarjouspyynnössä ja sen liitteissä on määritelty.