Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Achiziționare medicamente diverse (103 loturi)
Referenznummer der Bekanntmachung: 3519879_2019_PAAPD1100068
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33690000 Varia
II.1.4)Kurze Beschreibung:
In cadrul procedurii se vor achiziționa diverse medicamente, în urma defalcării obiectului procedurii de achiziție publică pe 103 de loturi, conform documentatiei de atribuire.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 15 zile
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a-10-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 87
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33690000 Varia
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
conform Caiet de sarcini si Centralizator
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 42
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Natrii chloridum -ser fiziologic unidoze x 5 ml
Los-Nr.: 57
Combinatii (vitamine+minerale ) picaturi orale +0
Los-Nr.: 26
Complex de hidroxid de fier III polimaltozat 50 mg /5 ml sirop
Los-Nr.: 27
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 53
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 63
Succinat de hidrocortizon 100mg pulbere inj/perf
Los-Nr.: 68
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 29
Colecalciferolum 0,5 mg / ml
Los-Nr.: 19
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 93
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 31
Fluticasonum propionat susp.inh.prin nebulizator 2 mg/2ml
Los-Nr.: 35
Fondaparinux sodium 7,5 mg/0,6 ml
Los-Nr.: 36
Oseltamvirum 12 mg / ml pulb.pt. Susp
Los-Nr.: 61
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 51
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 52
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 48
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 6
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 10
Form.speciala de lapte pe baza de prot.din soia fara proteine din lapte de vaca,lactoza,fructoza,zaharoza si contine metionina,taurina si L-carnitina
Los-Nr.: 101
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 45
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 11
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 49
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 55
Combinatii(ac. hialuronic sare de sodiu 0,2%+sulfadiazina de argint 1%)
Los-Nr.: 20
Combinatii Sol. enterala pe sonda in punga de 500ml cu 10 g proteine/100ml, 1,2kcal/ml cu 100%proteine hidroliz.cu ulei de peste
Los-Nr.: 23
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 16
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 33
Acidum ascorbicum inj. 750 mg
Los-Nr.: 1
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 56
Ciprofloxacinum sol. perf 2 mg/ ml-
Los-Nr.: 15
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 30
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 54
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 39
Combinatii(ac. hialuronic sare de sodiu 0,2%+sulfadiazina de argint 1%)-
Los-Nr.: 21
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 18
Combinatii (vitamineA,D,E,B,C ) picaturi orale
Los-Nr.: 25
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 5
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 41
Hydrocortisonum 500 mg inj./perf.
Los-Nr.: 43
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 46
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 17
Combinatii (streptococcus faecalis 30mil,lactobacillusspongens 50mil,clostridium butyricum 2mil,bacillus mesentericus 1mil)
Los-Nr.: 24
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 28
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 7
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 37
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 90
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 81
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 94
Cabergolinum 0,5 mg x 8 caps
Los-Nr.: 8
Sachromyces boulardi plic 250 mg pulb orala
Los-Nr.: 65
Acidum gadotericum 0,5mmol/ml
Los-Nr.: 2
Carbetocinum 100 micrograme/ml
Los-Nr.: 9
Cefuroximum pulb 50 mg uz oft.
Los-Nr.: 12
Salmeterol+Fluticazona 25mcg/250mcg
Los-Nr.: 66
Loratadinum sirop 1 mg / ml
Los-Nr.: 47
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 72
Oxibuprocaini hydrochloridum
Los-Nr.: 62
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 67
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 82
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 74
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 40
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 60
Form.spec prematuri cu greutate mica cu LC PUFA ARA/DHA 1:1
Los-Nr.: 96
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 95
Vaccin hepatitic B adulti 20 mcg / 1 ml
Los-Nr.: 71
Form.lapte 6+ cu necesar prot.1,94g/100kcal,rap.zer/cazeina 50/50,carbohidrat 100%lactozaDHA17g/100ml,continut de elemente ce stimuleaza imunitatea sugarilor:probiotice :L.reuteri ,HMO si LC-PUFA
Los-Nr.: 102
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 58
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 64
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 77
Ipratroprii bromidum 20 mcg / puf
Los-Nr.: 44
Fluticasonum propionat susp.inh.prin nebulizator 0,5mg/2ml
Los-Nr.: 34
Form. organica lapte praf pt.sugari de la nastere pana la 6 luni cu LC Pufa si complex probifido:bifidobact. Longum,breve, infantis si bifidum
Los-Nr.: 98
Form.lapte 6+ pt.sugari eutrofici cu discomfort digestiv. Val energetica 67kcal/100 mllapte, proteine1,9g/100kcal, raport zer/cazeina 50/50, unic carbohidrat lactoza 100% cu probiotic L Reuteri si prebiotic GOS-0,35g/100ml lapte si FOS-0,04g/100ml lapteDHA 17g/100ml lapte
Los-Nr.: 103
Form.speciala,dietetica de lapte in boala diareica la sugari fara lactoza,fara gluten cu vit.+min.66kcal/100ml lapte reconstit.raport zer cazeina 100%cazeina,0,99mgZn
Los-Nr.: 100
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 69
Sulfamethoxazolum+trimethoprimum 400mg/80mg
Los-Nr.: 70
Insulina umana100UI/ml INSUMAN COMB 25 SOLOSTAR
Los-Nr.: 80
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 75
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 83
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 84
Chlorquinaldolum pulb. 3 %
Los-Nr.: 13
Ciprofloxacinum sol. perf 2 mg/ ml
Los-Nr.: 14
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 32
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 38
Asparaginaze 10000 UI pulb pt.sol.inj./flac
Los-Nr.: 85
Bleomycinum sulfas 15000 UI
Los-Nr.: 86
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 73
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 91
Fluorouracilum 50 mg / ml
Los-Nr.: 92
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 59
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 50
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 78
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 89
Combinatii (budesonidum+formoterolum) 80 mcg/4,5mcg
Los-Nr.: 22
Combinati Saxagliptina 5mg+ Dapagliflozinz 10mg
Los-Nr.: 76
Insulinum lispro HUIMALOG 200UI/ml
Los-Nr.: 79
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 88
Form. prot.partial hidroliz.1,27/100ml+BIFIDO+LCPUFA ARA/DHA=1/1
Los-Nr.: 97
Formula de lapte praf hipoalerg.cu prot.din lapte partial hidrolizat + complex probifido: bifidobact.longum, breve, infantis si bifidum
Los-Nr.: 99