Diese Bekanntmachung dient nur der Vorinformation
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Acord-cadru de achizitie publica pentru Serviciu privat propriu tip P1 pentru Situatii de Urgenta
Referenznummer der Bekanntmachung: 4243983/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil75251110 Brandverhütung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Achizitie publica pentru Serviciu privat propriu tip P1 pentru Situatii de Urgenta pentru toate pavilioanele Spitalului Judetean de Urgenta ,,Sfântul Ioan cel Nou,, Suceava, conform ORDINULUI nr. 75 din 27 iunie 2019 pentru aprobarea Criteriilor de performanţă privind constituirea, încadrarea şi dotarea serviciilor voluntare şi a serviciilor private pentru situaţii de urgenţă, valabil 12 luni.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
CERINTA - Serviciul privat trebuie sa dispună de următoarea minima componență:
1. Șef serviciu, 8 ore/zi, Luni – Duminica- dispune de calificare specifica
2. Compartiment pentru prevenire si are în compunere minimum 2 specialiști pentru prevenire care include și șeful compartimentului
3. Echipă specializată stingere incendii, 3 posturi 24/24 ore, 365 zile pe an,pt fiecare sector de competenta identificat si are în compunere minimum 3 persoane/tură, care include și șeful echipei specializate.