Bheilg, an-An Bhruiséil: Freachnaimh Eorpacha maidir le Freagairt i gcás Tubaiste (EDREX II), Freachnaimh Allamuigh Ionsuite, Freachnaimh Bhoird chun Tacú le hÓstnáisiún
2018/S 119-269889
Bunús dlí:
Treoir 2014/24/AE
II.1)Raon feidhme an tsoláthair
II.1.1)Teideal:
Freachnaimh Eorpacha maidir le Freagairt i gcás Tubaiste (EDREX II), Freachnaimh Allamuigh Ionsuite, Freachnaimh Bhoird chun Tacú le hÓstnáisiún
Uimhir thagartha: ECHO/A2/SER/2018/16
II.1.2)Príomhchód CPV80562000 First-aid training services
II.1.4)Cur síos achomair:
Dearadh agus bainistiú 3 chineál freachnamh i gcreat an tSásra Aontais um Chosaint Shibhialta.
II.1.5)Luach iomlán meastaLuach gan CBL san áireamh: 2 000 000.00 EUR
II.1.6)Faisnéis faoi bheartaTá an conradh seo roinnte ina bhearta: tá
Féadfar tairiscintí a chur isteach le haghaidh na nithe a leanas na bearta uile
II.2)Cur síos
II.2.1)Teideal:
Freachnaimh Eorpacha um fhreagairt i gcás tubaistí (EDREX II)
Uimhir an bhirt: 1
II.2.2)Cód(Cóid) CPV breise80560000 Health and first-aid training services
II.2.4)Cur síos ar an soláthar:
Is é cuspóir foriomlán an chonartha chun comhchumais freagartha géarchéime leis an ERCC agus lena gcomhchainteoirí ag na leibhéil náisiúnta, Eorpacha agus idirnáisiúnta laistigh de limistéar freagrachta an UCPM a thástáil; agus chun comhordú na n-idirghabhálacha cúnaimh chosanta sibhialta agus na n-imlonnuithe UCPM chuig éigeandálaí a fheabhsú ach nósanna imeachta, cumarsáid, treoirlínte agus comhaontuithe feabhsaithe a áirithiú idir an UCPM agus eintitis chosanta sibhialta áitiúla, eagrais idirnáisiúnta nó tíortha laistigh nó lasmuigh den AE.
Freachnaimh Allamuigh Ionsuite
Uimhir an bhirt: 2
Freachnaimh allamuigh ionsuite chun modúl, foirne freagartha nó EUCPT ó Stáit Rannpháirteacha a sholáthar chun ionsuí le freachnaimh mhórscála sna réigiúin chianda ar bhealach struchtúrtha agus comhordaithe.
Freachnaimh Bhoird chun Tacú le hÓst-Náisiún
Uimhir an bhirt: 3
3 HNS TTX a dhearadh, a phleanáil, a stiúradh agus a fhéinmheastóireacht.
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Esercitazioni sulla reazione europea alle catastrofi (EDREX II), esercitazioni plug-in sul campo, esercitazioni teoriche di sostegno alla nazione ospitante
Numero di riferimento: ECHO/A2/SER/2018/16
II.1.2)Codice CPV principale80562000 Servizi di formazione per pronto soccorso
II.1.4)Breve descrizione:
Progettazione e gestione di 3 tipi di esercitazioni nell’ambito del meccanismo di protezione civile dell’Unione.
II.1.5)Valore totale stimatoValore, IVA esclusa: 2 000 000.00 EUR
II.1.6)Informazioni relative ai lottiQuesto appalto è suddiviso in lotti: sì
Le offerte vanno presentate per tutti i lotti
II.2)Descrizione
II.2.1)Denominazione:
Esercizio sulla reazione europea alle catastrofi (EDREX II)
Lotto n.: 1
II.2.2)Codici CPV supplementari80560000 Servizi di formazione sanitaria e pronto soccorso
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
L'obiettivo generale del contratto è di testare le capacità combinate di risposta alle crisi dell'ERCC e dei suoi interlocutori a livello nazionale, europeo e internazionale nell'ambito della responsabilità dell'UCPM e di migliorare il coordinamento degli interventi di assistenza alla protezione civile e dei dispiegamenti dell'UCPM per le emergenze garantendo migliori procedure, comunicazioni, linee guida e accordi tra l'UCPM e gli enti locali della protezione civile, le organizzazioni internazionali o paesi all'interno e all'esterno dell'UE.
Esercitazioni plug-in sul campo
Lotto n.: 2
Esercitazioni plug-in per fornire moduli, gruppi di risposta o EUCPT dagli Stati partecipanti al plug-in con esercitazioni su larga scala in regioni lontane in modo strutturato e coordinato.
Esercitazioni teoriche di sostegno alla nazione ospitante
Lotto n.: 3
Progettazione, pianificazione, conduzione e autovalutazione di 3 esercitazioni teoriche di sostegno alla nazione ospitante.