Bekendtgørelse om ændringer eller supplerende oplysninger
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Køb af arbejdsbeklædning - Odense Renovation
II.1.2)Hoved-CPV-kode18000000 Beklædningsartikler, fodtøj, bagageartikler og tilbehør
II.1.4)Kort beskrivelse:
Ydelserne omfatter, administration, opmåling, levering og logopåsætnng m.v. af arbejdstøj til medarbejdere i Transportafdelingen (skraldemænd), Genbrugsafdelingen (genbrugspladsfolk og chauffører), Odense Nord Miljøcenter (maskinførere), og til forskellige servicemedarbejdere (mekanikere, teknisk servicemedarbejdere) .
Rammeaftalebilag 3: Kravspecifikation indeholder en uddybende beskrivelse af den udbudte Ydelse.