Dienstleistungen - 270111-2022
Dänemark-Kopenhagen: Fensterreinigung
2022/S 098-270111
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Genudbud af vinduespolering for Københavns kommune distrikt 1 2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
90911300 Fensterreinigung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Ved nærværende udbud ønsker Ordregiver at indhente tilbud på Vinduespolering i Københavns kommune, på bygninger som ligger under distrikt 1, hvor postnumrene fra 1067 til og med 1920 og fra 2100 til og med 2200, indgår. Aftalen dækker Beskæftigelsesforvaltningen, Kultur og Fritidsforvaltningen, Socialforvaltningen, Sundhed og Omsorgsforvaltningen, Teknik og Miljøforvaltningen og Økonomiforvaltningen.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 3 000 000.00 DKK
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Københavns kommune ønsker hermed at udbyde en rammeaftale på vinduespolering for Beskæftigelsesforvaltningen, Kultur og Fritidsforvaltningen, Socialforvaltningen, Sundhed og Omsorgsforvaltningen, Teknik og Miljøforvaltningen og Økonomiforvaltningen. Aftalen er nærmere beskrevet i udbudsbetingelserne og i Tilbudslisten.