Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Fast Distributionsutrustning för Dialys och Vattenreningssystem
Referenznummer der Bekanntmachung: DS 2021-1413
II.1.2)CPV-Code Hauptteil51514110 Installation von Maschinen und Geräten zum Filtrieren oder Reinigen von Wasser
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Danderyds sjukhus AB bjuder in leverantörer att inkomma med anbud i upphandling avseende en fast distributionsutrustning för dialys och vattenreningssystem (HD/HDF/HF) och tillhörande tjänster till Roslagsdialysen, Danderyds sjukhus AB.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33181000 Ausrüstung für Nierendialyse
42912330 Geräte zum Reinigen von Wasser
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
270188-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Installation av maskiner och apparater för filtrering eller rening av vatten
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: DS 2021-1413
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51514110 Installation av maskiner och apparater för filtrering eller rening av vatten
II.1.4.
Kort beskrivning
Danderyds sjukhus AB bjuder in leverantörer att inkomma med anbud i upphandling avseende en fast distributionsutrustning för dialys och vattenreningssystem (HD/HDF/HF) och tillhörande tjänster till Roslagsdialysen, Danderyds sjukhus AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33181000 Dialysapparater, 42912330 Vattenreningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen