Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Talous- ja henkilöstöhallinnon suunnittelujärjestelmä
Referenznummer der Bekanntmachung: TK/1603/02.01.01/2021
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Tilastokeskus on hankkimassa SaaS-pohjaista talous- ja henkilöstöhallinnon suunnittelun järjestelmää palveluna.
Järjestelmällä on tarkoitus toteuttaa muun muassa seuraavia taloushallinnon toimenpiteitä:
- Talouden toteuma, suunnittelu ja ennustaminen
- Henkilöstöresurssien suunnittelu, ennustaminen ja seuranta
Tarkoituksena on, että hankittavaa järjestelmää käyttävät mm. talouden suunnitteluun ja seurantaan johtajat ja esihenkilöt.
Järjestelmältä haetaan helppokäyttöisyyttä ja havainnollisuutta. Järjestelmän tulee kyetä vastaamaan moderneihin taloushallinnon tarpeisiin.
Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnössä ja sen liitteissä, erityisesti liitteessä 1 "Hankinnan kohteen kuvaus" ja 1.1 "Vaatimusmäärittely".
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)72416000 Anbieter von Anwendungen
48442000 Finanzsystemsoftwarepaket
72212442 Entwicklung von Finanzsystemsoftware
48812000 Finanzdatensysteme
48450000 Softwarepaket für Zeiterfassung und Personalverwaltung
72212450 Entwicklung von Zeiterfassungs- und Personalverwaltungssoftware
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Katso tarkempi hankinnan kuvaus kohdasta II.1.4) "Lyhyt kuvaus".