De kaderwet ZBO schrijft voor dat de jaarrekening van NWO gecontroleerd moet worden door een externe accountant. De jaarrekening moet voorzien worden van een controleverklaring. De huidige overeenkomst voortvloeiend uit de aanbesteding 2019 loopt af per 16 oktober 2023 en betreft de controle van de boekjaren 2019 t/m 2022.
De scope van de Opdracht welke wordt aanbesteed betreft:
Jaarlijks certificerende functie:
• Het controleren van de enkelvoudige jaarrekening van NWO-D en de geconsolideerde jaarrekening van heel NWO en het opleveren van de bijbehorende controleverklaring(en) en accountantsverslag, het uitvoeren van een interim-controle en balanscontrole inclusief bijbehorende rapportage in de vorm van
een managementletter en het vervullen van de natuurlijke adviesfunctie.
Werkzaamheden op afroep:
• Het uitvoeren van subsidiecontroles op projectverantwoordingen van onderzoeksprojecten op
grond van (inter)nationale wet- en regelgeving inclusief het afgeven van een controleverklaring;
• Het uitvoeren van andere controle-, beoordelings- of andere assurance-opdrachten
• Het uitvoeren van een opdracht tot het verrichten van overeengekomen specifieke werkzaamheden
Voor meer informatie over de Opdracht wordt verwezen naar het Beschrijvend document en het Programma van Eisen, dat is opgenomen in Negometrix.