II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
EU udbud af Vintertjeneste til Kerteminde Kommune
II.1.2)CPV-Code Hauptteil90620000 Schneeräumung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Med forventet kontraktstart 1 september 2022.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 9 338 800.00 DKK
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Rute V1 (Klasse 1&2 = 61,131km)
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)34144420 Salzstreufahrzeuge
34927100 Auftausalz
90620000 Schneeräumung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
5 lastbilruter med snerydning og glatførebekæmpelse på udvalgte vejruter.
Rute V2 (Klasse 2&3 = 46,213km, klasse 4 = 28,897km)
Los-Nr.: 2
Rute V3 (Klasse 2&3 = 41,532km, klasse 4 = 29.968km)
Los-Nr.: 3
Rute V4 (Klasse 2&3 = 46,240km, klasse 4 = 54.370km)
Los-Nr.: 4
Rute V5 (Klasse 2&3 = 56,510km, klasse 4 = 42,075km)
Los-Nr.: 5
5 lastbilruter med snerydning og glatførebekæmpelse på udvalgte vejruter
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 6
5 traktorentrepriser med snerydning og glatførebekæmpelse på udvalgte sti- og fortovsruter.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 7
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 8
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 9
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 10
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 11
2 traktorentreprise med snerydning og glatførebekæmpelse på udvalgte pladser og institutioner.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 12