Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Mid-cap financing survey.
Reference number: FISMA/2016/031/B.
II.1.2)Main CPV code79311000 Survey services
II.1.4)Short description:
The service consists in applying a survey on sources of financing for mid-cap companies, i.e. (i) run the actual survey where the sample of firms is already identified and the analytical tools are developed as part of the first phase of this study; (ii) apply the analytical tools developed during the first phase of this study in analysing the primary data obtained through the survey, including by matching it with secondary data on bank-level and firm-level characteristics.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 320 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)79311200 Survey conduction services
79300000 Market and economic research; polling and statistics
79330000 Statistical services
72316000 Data analysis services
72314000 Data collection and collation services
II.2.4)Description of the procurement:
The tasks to be executed consist mainly in:
1. designing the survey in accordance with response rate driven approach (as opposed to quota sampling methodology) and in such a way, so as to obtain a representative set of primary data from both treatment and control sample of firms;
2. running the survey on the sample provided to the contractor to obtain data on the EU NFCs' financing choices in line with the indicative methodology (see Section 3.4), which includes a proposed questionnaire;
3. performing statistical and econometric analysis to match the firm-level primary data obtained through the survey, on the one hand, with bank-level credit supply data and firm-level characteristics sourced from proprietary databases, on the other, in line with the proposed methodology;
4. reporting the findings in English.
Bunús dlí:
Treoir 2014/24/AE
II.1)Raon feidhme an tsoláthair
II.1.1)Teideal:
Suirbhé maoinithe lárchaipitlithe.
Uimhir thagartha: FISMA/2016/031/B.
II.1.2)Príomhchód CPV79311000 Survey services
II.1.4)Cur síos achomair:
Is éard atá i gceist leis an tseirbhís suirbhé a dhéanamh ar fhoinsí maoinithe le haghaidh cuideachtaí lárchaipitlithe, .i. (i) an suirbhé iarbhír a dhéanamh áit a bhfuil an sampla gnólachtaí sainaitheanta cheana féin agus na huirlisí anailíseacha forbartha mar chuid de chéim thosaigh an staidéir seo; (ii) na huirlisí anailíseacha a fheidhmiú ar ndearnadh iad a fhorbairt le linn chéim thosaigh an staidéir agus anailís á déanamh ar na príomhshonraí a fuarthas tríd an suirbhé, lena n-áiríodh trína mheaitseáil leis na sonraí tánaisteacha maidir le tréithe ar leibhéal bainc agus ar leibhéal gnólachta.
II.1.5)Luach iomlán meastaLuach gan CBL san áireamh: 320 000.00 EUR
II.1.6)Faisnéis faoi bheartaTá an conradh seo roinnte ina bhearta: níl
II.2)Cur síos
II.2.2)Cód(Cóid) CPV breise79311200 Survey conduction services
II.2.4)Cur síos ar an soláthar:
Cuimsítear an méid a leanas leis na tascanna atá le feidhmiú:
1. an suirbhé a dhearadh de réir an chur chuige arna spreagadh ag an ráta freagartha (seachas modheolaíocht maidir le sampláil cuóta) ionas gur féidir tacar sonraí príomhúla ionadaíoch a fháil ó shampla cóireála agus rialaithe na ngnólachtaí;
2. an suirbhé a dhéanamh ar an sampla arna chur ar fáil don chonraitheoir d'fhonn sonraí a fháil maidir le roghanna maoinithe NFC de chuid AE de réir na modheolaíochta táscaí (féach Alt 3.4), lena n-áirítear ceistneoir molta;
3. anailís staitistiúil agus eacnaiméadrach a fheidhmiú chun na sonraí príomhúla a fuarthas tríd an suirbhé a mheaitseáil, ar thaobh amháin, le sonraí soláthair creidmheasa ar leibhéal bainc agus le tréithe ar leibhéal gnólachta arna fhoinsiú ó bhunachair shonraí dhílsithe, ar an taobh eile, de réir na modheolaíochta atá molta;
4. na cinntí a thuairisciú i mBéarla.