Suomi-Valtioneuvosto: Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
2022/S 098-270718
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Sosiaali- ja terveysministeriö HILA- IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Projektipäällikkö
Viitenumero: VN/8259/2022
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Hankintayksikkö pyytää tarjoustanne projektipäällikkö-hankinnasta tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Kilpailutus koskee sopimuskautta.
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)48000000 Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Hankintayksikkö pyytää tarjoustanne projektipäällikkö-hankinnasta tämän tarjouspyynnön ja
sen liitteiden mukaisesti.
Kilpailutus koskee sopimuskautta. Toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana.
Sopimuskausi alkaa arviolta 1.4.2022. Sopimuskausi on kahdeksantoista (18) kuukautta hankintasopimuksen allekirjoittamisesta.
Hankinnan kohteen kuvaus ja vähimmäisvaatimukset on kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja
sen liitteissä.
Hankinnan arvioitu laajuus on 250-300 henkilötyöpäivää sopimuskaudella.
Lääkkeiden hintalautakunta (Hila) on kilpailuttanut lääkkeiden hintalautakunnan vaatimukset täyttävän sähköisen asianhallinta-, asiakirjanhallinta-, asiointipalvelu- ja
viitehintatietojärjestelmän sisältäen järjestelmän ja siihen liittyvien palveluiden käyttöönottoprojektin, tarvittavat integraatiot taustajärjestelmiin, palveluiden tuki- ja
ylläpitopalvelut sekä jatkokehityksen. Tarjouspyyntö julkaistiin Hilmassa 2.12.2021 ja tarjousaika päättyi 11.1.2022 (Ilmoituksen numero 2021-087449).
Tarjouskilpailun voitti Innofactor Software Oy, joka ei voi osallistua tähän kilpailutukseen.
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Reference number: VN/8259/2022
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement: