Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
SERVICII DE TRANSPORT AERIAN INTERN ȘI INTERNAȚIONAL DE PASAGERI
Referenznummer der Bekanntmachung: 4221187/2020/4-2/1
II.1.2)CPV-Code Hauptteil60400000 Luftverkehr
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Asigurarea serviciilor menționate mai sus, se va face prin încheierea unui Acord cadru pe o perioadă de 2 ani (24 de luni) de la data semnării și intrării în vigoare, cu toţi ofertanţii ale căror oferte vor fi declarate admisibile și clasate pe primele 10 locuri în clasament. Numarul operatorilor cu care se va încheia acordul cadru va fi de cel putin 1 operator si maxim 10 operatori, atribuind ulterior, prin reluarea competiţiei între operatorii economici semnatari ai acordului-cadru, contracte subsecvente, de servicii de transport aerian intern și internaţional de pasageri pentru destinaţiile/clasele/durata/condiţiile deplasării stabilite de către autoritatea contractantă în etapa de reluare a competiţiei.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Valoarea estimata a serviciilor a fost calculata pentru serviciile estimate a fi prestate pentru o perioada de derulare a acordului cadru de 24 luni, pentru un pret unitar estimat de 2.691,13 lei/bilet de avion, fara TVA.
Cantitatea minimă estimată pentru acordul cadru – 1 bilet
Cantitatea maximă estimată pentru acordul cadru – 1.372 bilete
Cantitatea minimă estimată pentru un contract subsecvent – 1 bilet
Cantitatea maximă estimată pentru un contract subsecvent - 10 bilete
Valoarea totală minimă estimată a acordului cadru este de 2.691,13 lei fără TVA.
Valoarea totală maximă estimată a acordului cadru este de 3.692.230,36 lei fără TVA.