Dienstleistungen - 271270-2022
Ungarn-Gyomaendrőd: Desinfektion und Schädlingsbekämpfung des städtischen und ländlichen Raumes
2022/S 098-271270
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Szúnyoggyérítési feladatok 2022
Referenznummer der Bekanntmachung: EKR000273972022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
90670000 Desinfektion und Schädlingsbekämpfung des städtischen und ländlichen Raumes
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Biológiai és kémiai, földi gépes és légi úton történő csípőszúnyog lárva, illetve imágóirtás
komplex elvégzése a megrendelő részéről
megbízott szakértő által meghatározott időpontokban. A vállalkozó feladata továbbá mindegyik
rész esetében a
szúnyog-gyérítés elvégzésével kapcsolatos hatósági engedélyek beszerzése, értesítések
lebonyolítása. Az egyes részek esetében az
elvégzendő irtási feladatok típusa(i) (légi biológiai, földi biológiai, földi kémiai) és
mennyisége(i) eltérő(ek).
A szerződés szerinti mennyiséget az ajánlatkérő részenként határozza meg oly módon, hogy a
megadott kezelendő területet legalább az adott résznél az adott kezelés típusra kötelező tételként előírt alkalommal, legfeljebb pedig az adott résznél az adott kezelés típusra opcionálisan előírt alkalommal kell a nyertes ajánlattevőnek kezelni.
Az opcionális mennyiségek (azaz az kötelezően előírt kezelést követően, az ajánlatkérő által
megbízott szakértő javaslata alapján megrendelésre kerülő kezelések) abban az esetben
kerülnek megrendelésre, ha a hatékonyság érdekében az alap kezeléseket egy vagy több
alkalommal meg kell ismételni.
Ha a megrendelő által megbízott szakértő szakmailag indokoltnak látja, további kezelési
technológia megrendelése is lehetséges az érintett ajánlatkérő részéről, mely szintén opcionális.
Az opcionális mennyiség mértékét egyrészt az indokolja, hogy szakmailag nem lehetséges előre felmérni,
az adott évben milyen mennyiségű szúnyogra lehet számítani, tekintettel arra, hogy azt számos
bizonytalan tényező - elsősorban az időjárás - befolyásolja. (Pl.: Ha sok lesz a csapadék és
árhullámok alakulnak ki a folyókon, illetve sok lesz a vízzel borított terület és ehhez párosul a
meleg is, akkor több alkalommal kell védekezni a csípőszúnyogok ellen, de ha aszályos év lesz,
akkor kevesebb beavatkozás is elég lesz.)
Az opcionális mennyiség mértékét befolyásolja továbbá, hogy a hatályos szabályok szerint légi ULV (légi kémiai) eljárással nem lehetséges szúnyogirtást végezni. A 2021. évben a Nemzeti Népegészségügyi Központ ideiglenesen engedélyezte a légi úton kijuttatható szúnyogirtó szert. Abban az esetben, ha a légi ULV eljárás a jelen közbeszerzési eljárás alapján megkötött szerződés teljesítésének ideje alatt ismételten engedélyezésre kerül, az ajánlatkérőnek lehetősége lesz a légi kémiai eljárásra vonatkozó opciók lehívására.
Szintén az ajánlatkérők ellenőrzési körén kívül esik az állami védekezés nyújtotta
szúnyoggyérítés mértéke. A jelen közbeszerzés célja, hogy az állami védekezést kiegészítse,
egyfajta "védőhálót" biztosítson az önkormányzatoknak.
Mindezek alapján a jelen közbeszerzési eljárásban nem érvényesíthető az általános közbeszerzési gyakorlat
által elfogadott mérték az opciók vonatkozásában.
Az, hogy az állami védekezés mellett a saját hatáskörű szúnyoggyérítés milyen mennyiségben szükséges, számos tényező befolyásolja, pl.:
- Állami védekezés mennyisége az adott területen (nem tudható előre, hogy az adott területen mikor és hány alkalommal lesz államilag megrendelt kezelés)
- Időjárás (csapadék, hőmérséklet)
- Lakosság komfortérzetének javítása (pl.: helyi programok előtti kezelések)
- Területi sajátosságok (árterek, holtágak, vizes élőhelyek mennyisége)
Ennyi tényező mellett az önkormányzatok saját erőből az erőforrások szűkössége miatt a lehető leggazdaságosabban, és leghatékonyabban kívánják a szúnyoggyérítést megoldani. Ez pedig abban az esetben lehetséges, ha a szúnyoggyérítésre az adott önkormányzat olyan szerződéssel rendelkezik, amelynek alapján az aktuálisan fennálló helyzetnek megfelelően tud reagálni.
Egyrészt amennyiben a szakértő megállapítja valamely technológia alkalmazásának szükségességét, akkor a szerződés alapján a kezelésnek 1-2 napon belül teljesíthetőnek kell lennie.
Másrészt, ha olyanok az időjárási és egyéb körülmények, hogy az állami védekezés kiegészítése szükségtelen, akkor ne jelentsen további terhet az önkormányzatoknak a szerződés teljesítése, ne legyen kötelező további kezelések megrendelése.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Szúnyoggyérítési feladatok 2022 Gyomaendrőd Város
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Földi kémiai gyérítés, melegköd képzési technológia: 800 ha
Szúnyoggyérítési feladatok 2022 Szarvas Város
Los-Nr.: 2
Földi kémiai gyérítés, melegköd képzési technológia: 400 ha
Szúnyoggyérítési feladatok 2022 Sarkad Város
Los-Nr.: 3
Földi biológiai gyérítés: 13 ha
Földi kémiai gyérítés, melegköd képzési technológia: 200 ha
Szúnyoggyérítési feladatok 2022 Orosháza Város
Los-Nr.: 4
Légi biológiai gyérítés: 50 ha
Földi kémiai gyérítés, melegköd képzési technológia: 100 ha
Szúnyoggyérítési feladatok 2022 Mezőtúr Város
Los-Nr.: 5
Légi biológiai gyérítés: 80 ha
Szúnyoggyérítési feladatok 2022 Köröstarcsa Község
Los-Nr.: 6
Légi biológiai gyérítés: 33 ha
Földi biológiai gyérítés: 4 ha
Földi kémiai gyérítés, melegköd képzési technológia: 220 ha
Szúnyoggyérítési feladatok 2022 Ecsegfalva Község
Los-Nr.: 7
Földi biológiai gyérítés: 4,5 ha
Földi kémiai gyérítés, melegköd képzési technológia: 157 ha
Szúnyoggyérítési feladatok 2022 Dévaványa Város
Los-Nr.: 8
Földi biológiai gyérítés: 6 ha
Földi kémiai gyérítés, melegköd képzési technológia: 630 ha
Szúnyoggyérítési feladatok 2022 Békésszentandrás
Los-Nr.: 9
Légi biológiai gyérítés: 110 ha
Földi kémiai gyérítés, melegköd képzési technológia: 150 ha
Szúnyoggyérítési feladatok 2022 Kondoros Város
Los-Nr.: 10
Földi biológiai gyérítés: 8 ha
Földi kémiai gyérítés, melegköd képzési technológia: 80 ha
Szúnyoggyérítési feladatok 2022 Csárdaszállás
Los-Nr.: 11
Földi kémiai gyérítés, melegköd képzési technológia: 62 ha
Szúnyoggyérítési feladatok 2021 Hunya Község
Los-Nr.: 12
Földi kémiai gyérítés, melegköd képzési technológia: 101 ha