Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Servicii transport aerian
Referenznummer der Bekanntmachung: 420406220193
II.1.2)CPV-Code Hauptteil60400000 Luftverkehr
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acord cadru valabil pe o perioadă de 36 luni de la data intrării în vigoare, în baza căruia se vor achiziţiona servicii de transport aerian – transport intern si internațional pentru loturile de sportivi si colectivele tehnice aferente, pentru personalul Federatiei Romane de Rugby, colaboratori, parteneri de proiecte, pentru o perioada de 36 luni de la data semnarii lui.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)60423000 Charterflüge
60440000 Dienstleistungen unter Einsatz von Luftfahrzeugen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Acord cadru cu max 10 operatori economici Durata acordului cadru: 36 luni Valoarea estimata fara TVA : 1770857 euro aproximativ 8422905 lei Frecventa estimata a atribuirii contractelor subsecvente (comenzilor ferme) poate fi săptămânal și ori de câte ori va apărea necesitatea organizării unor deplasări în țară și/sau străinătate a loturilor de sportivi si colectivelor tehnice aferente, a personalului Federatiei Romane de Rugby, colaboratorilor, partenerilor de proiecte. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 266379 lei fara TVA, iar a celei mai mic de 2663,79 lei fără TVA. Cantitatea previzionată de bilete de avion care se estimează că vor fi achiziționate pe durata întregului acord-cadru, este de minim 2500 bilete - maxim 3162 bilete de avion. Pentru un singur contract subsecvent (o singura comanda ferma) dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru, cantitatea previzionată este de minim 1 si maxim 100 bilete de avion.