Services - 271558-2021
Finlande-Helsinki: Services d'appui bureautiques
2021/S 103-271558
Avis de marché
Services
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Tulostusympäristön laitteet ja hallinta palveluna
Numéro de référence: YLE20210015
II.1.2)Code CPV principal
79500000 Services d'appui bureautiques
II.1.4)Description succincte:
Yleisradio Oy (myöhemmin "Yle") pyytää tarjoustanne Ylelle tuotettavasta tulostusympäristöstä, sen laitteista sekä hallinnasta kokonaispalveluna.
II.1.5)Valeur totale estimée
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)
30121430 Duplicateurs numériques
48773000 Utilitaires d'impression
50310000 Maintenance et réparation de machines de bureau
II.2.4)Description des prestations:
Hankinnan kohteena on tulostusympäristön tuottaminen Yleisradio Oy:lle kokonaispalveluna.
Kokonaispalvelulla tarkoitetaan tilaajan tulostusympäristön ylläpitämistä kokonaisuutena sisältäen laitteet ja laitehallinnan, ylläpidon, turvatulostuksen, valvonnan, etähallinnan, raportoinnin, huollot, koulutukset sekä muut tarjouspyynnön liitteissä kuvatut palvelut.
Hankinnan tarkempi kuvaus on annettu tarjouspyynnön liitteissä:
Liite 1 Palvelukuvaus
Liite 2 Tekniset ja toiminnolliset vaatimukset
Liite 3 Tarjouslomake
Liite 4 Käyttöönottoprojekti
Liite 5 Sopimusluonnos
Liite 5.1 Palvelutasosopimus
Liite 5.2 Tietosuojasopimus
Liite 5.3 JIT 2015 — Palvelut
Liite 5.4 JIT 2015 — Yleiset ehdot
Liite 5.5 Yhteyshenkilöt.
Muut liitteet, jotka eivät sisällä vähimmäisvaatimuksia:
Liite, Nykyisen ympäristön kuvaus
Liite, Ylen tulostuslaitteet 2021-02-11 (laitemäärät)
Liite, Tarjousten arviointi.