Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Trygghetslarm Ordinärt boende
Referenznummer der Bekanntmachung: U-011-2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil79711000 Überwachung von Alarmanlagen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Uppdraget avser hyra och omfattar projektering och leverans av ett komplett, fullt fungerande trygghetslarm samt tillhörande larmcentral.
Samtliga arbeten, material och leveranser för trygghetslarmsfunktionens iordningställande ska ingå, så även kostnader för utbildning, support, service och underhåll för utbyte av produkter med slitage och/eller ålder.
271637-2022 - ÄndringSverige-Oskarshamn: Larmövervakningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: U-011-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79711000 Larmövervakningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning