Bekendtgørelse om ændringer eller supplerende oplysninger
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Udbud af Rammeaftale om bygherrerådgivning for de kommunale arealer i Roskildevejfingeren i Favrholm
II.1.2)Hoved-CPV-kode71000000 Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed
II.1.4)Kort beskrivelse:
Hillerød Kommunes byråd har besluttet, at der skal bygges på nye måder i Favrholm. Ambitionen er at skabe rammer for nye måder at leve på, hvor livskvalitet, sundhed og fællesskaber er i højsædet. Hillerød Kommune ønsker derfor at finde en bygherrerådgiver, der vil kunne yde rådgivning i forbindelse med de kommunale arealer i Roskildevejfingeren i Favrholm.