Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: SBB2022-344
II.1.2)CPV-Code Hauptteil71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Leverantörer inbjuds härmed att lämna anbud i upphandling av tekniska konsulttjänster.
Upphandlingen omfattar ramavtal för tekniska konsulttjänster och är uppdelad i 15 separata anbudsområden. För mer information om anbudsområden och omfattning se avsnitt AUA.21.