Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Laajentumismaista ja Euroopan naapuruuspolitiikkaan (ENP) kuuluvista maista saatavien tilastotietojen keruu, vahvistaminen ja levittäminen
Viitenumero: ESTAT/A/2016/011.
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi79330000 Tilastointipalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Sopimuksen kohteena on laajentumismaista ja Euroopan naapuruuspolitiikkaan (ENP) kuuluvista maista saatavien tilastotietojen keruu, vahvistaminen ja levittäminen.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 860 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: kyllä
Tarjoukset voivat koskea kaikkia osia
II.2)Kuvaus
II.2.1)Nimi:
Laajentumismaista ja Euroopan naapuruuspolitiikkaan (ENP) kuuluvista maista saatavien tilastotietojen keruu ja levittäminen
Osa nro: 1
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)79330000 Tilastointipalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Tämän tarjousmenettelyn tavoitteena on tiedon kerääminen laajentumismaista ja Euroopan naapuruuspolitiikkaan kuuluvista maista sekä kyseisiä maita koskevan käytettävissä olevan tiedon ajantasaistaminen Eurostatin yleisessä tietokannassa (Eurobase) ja julkaisuissa. Lisätietoja on saatavilla seuraavassa osoitteessa: https://etendering.ted.europa.eu/cft/cft-display.html?cftId=1484
Ostovoimapariteetteja (PPP) koskevien tilastopalvelujen toimittaminen Georgian ja Ukrainan osalta
Osa nro: 2
Tämän hankkeen avulla on tarkoitus laatia ostovoimapariteetit (purchasing power parity – PPP) Georgian ja Ukrainan osalta referenssivuodelle 2017 kansainvälisen vertailuohjelman (international comparison programme – ICP) vuoden 2017 vaihetta varten. Lisätietoja on saatavilla seuraavassa osoitteessa: https://etendering.ted.europa.eu/cft/cft-display.html?cftId=1484
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Collection, validation and dissemination of statistical data from enlargement and ENP countries.
Reference number: ESTAT/A/2016/011.
II.1.2)Main CPV code79330000 Statistical services
II.1.4)Short description:
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 860 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for all lots
II.2)Description
II.2.1)Title:
Data collection and dissemination of statistical data from enlargement and ENP countries
Lot No: 1
II.2.2)Additional CPV code(s)79330000 Statistical services
II.2.4)Description of the procurement: II.2.5)Award criteriaPrice is not the only award criterion and all criteria are stated only in the procurement documents
Provision of statistical services for purchasing power parities (PPPs) for Georgia and Ukraine
Lot No: 2
Bunús dlí:
Treoir 2014/24/AE
II.1)Raon feidhme an tsoláthair
II.1.1)Teideal:
Sonraí staitistiúla a bhailiú, a bhailíochtú agus a scaipeadh ó thíortha an mhéadaithe agus ENP.
Uimhir thagartha: ESTAT/A/2016/011.
II.1.2)Príomhchód CPV79330000 Statistical services
II.1.4)Cur síos achomair:
II.1.5)Luach iomlán meastaLuach gan CBL san áireamh: 860 000.00 EUR
II.1.6)Faisnéis faoi bheartaTá an conradh seo roinnte ina bhearta: tá
Féadfar tairiscintí a chur isteach le haghaidh na nithe a leanas na bearta uile
II.2)Cur síos
II.2.1)Teideal:
Bailiú sonraí agus sonraí staitistiúla a scaipeadh ó thíortha an mhéadaithe agus ENP
Uimhir an bhirt: 1
II.2.2)Cód(Cóid) CPV breise79330000 Statistical services
II.2.4)Cur síos ar an soláthar: II.2.5)Critéir dámhachtanaNí praghas an t-aon critéar dámhachtana agus ní luaitear na critéir uile ach amháin sna doiciméid soláthair
Seirbhísí staitistiúla a sholáthar do phaireachtaí cumhacht cheannaigh (PPPanna) maidir leis an tSeoirsia agus an Úcráin.
Uimhir an bhirt: 2
Pakalpojumi - 272608-2016
2016/S 151-272608
Contract notice
Services
II.1.2)Main CPV code
79330000 Statistical services
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 860 000.00 EUR
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.2)Additional CPV code(s)
II.2.4)Description of the procurement:
The objective of this tender is to collect data and update the available data for enlargement and ENP countries in Eurostat's public database (Eurobase) and publications. Further details can be found at: https://etendering.ted.europa.eu/cft/cft-display.html?cftId=1484
This project aims to establish purchasing power parities (PPPs) for Georgia and Ukraine for reference year 2017, for the purpose of the 2017 round of the international comparison programme (ICP). Further details can be found at: https://etendering.ted.europa.eu/cft/cft-display.html?cftId=1484
Aankondiging van een opdracht
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Verzameling, validering en verspreiding van statistische gegevens uit de uitbreidings- en ENB-landen.
Referentienummer: ESTAT/A/2016/011.
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie79330000 Statistische dienstverlening
II.1.4)Korte beschrijving:
II.1.5)Geraamde totale waardeWaarde zonder btw: 860 000.00 EUR
II.1.6)Inlichtingen over percelenVerdeling in percelen: ja
Inschrijvingen mogen worden ingediend voor alle percelen
II.2)Beschrijving
II.2.1)Benaming:
Verzameling en verspreiding van statistische gegevens uit de uitbreidings- en ENB-landen
Perceel nr.: 1
II.2.2)Aanvullende CPV-code(s)79330000 Statistische dienstverlening
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding: II.2.5)GunningscriteriaDe prijs is niet het enige gunningscriterium en alle criteria worden enkel vermeld in de aanbestedingsdocumenten
Verlenen van statistische diensten inzake koopkrachtpariteiten (KKP's) in Georgië en Oekraïne
Perceel nr.: 2