II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
SERVICII DE INTRETINERE SI REPARATII ECHIPAMENTE MEDICALE_LD 1
Referenznummer der Bekanntmachung: 3963722_2022_PAAPD1358791
II.1.2)CPV-Code Hauptteil50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Serviciile ce vor fi prestate sunt: Revizie anuala/semestriala , in functie de recomandarile producatorilor, cu emitere de Buletin de verificare; Service lunar; Interventie la orice solicitare a autoritatii contractante; Emiterea de buletine pentru eficacitatea ecranelor de protectie , cu frecventa trimestriala , conform Normelor CNCAN; La cererea autoritatii contractante prestatorul va elibera “Aviz de casare” gratuit la echipamentele ce fac obiectul acordului cadru, daca sunt intrunite conditiile si sunt respectate normele in vigoare.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 552 953.88 RON
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 46
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Defibrilator PRIMEDIC XD-1AV - 1 bucata
Los-Nr.: 26
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
recvente CS - trimestrial
AC-Cant est min=1luna; AC-Cant est max=36 luni ; AC-Val est min=250.00lei fara TVA; AC-Val est max=9000.00 lei fara TVA;
CS-Cant est min=1luna; AC-Cant est max=3 luni ;
Cant max a celui mai mare CS=3luni; Val est a celui mai mare CS=750.00 lei fara TVA;
Defibrilator PRIMEDIC AV - 1 bucata
Los-Nr.: 27
Defibrilator PIMEDIC XD-1 - 1 bucata
Los-Nr.: 29
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 31
AC-Cant est min=1luna; AC-Cant est max=36 luni ; AC-Val est min=300.00lei fara TVA; AC-Val est max=10800.00 lei fara TVA;
Cant max a celui mai mare CS=3luni; Val est a celui mai mare CS=900.00 lei fara TVA;
Masa de resuscitare RESUSCITAIRE RW1 - 1 bucata
Los-Nr.: 44
AC-Cant est min=1luna; AC-Cant est max=36 luni ; AC-Val est min=191.08lei fara TVA; AC-Val est max=6878.88 lei fara TVA;
Cant max a celui mai mare CS=3luni; Val est a celui mai mare CS=573.24 lei fara TVA;
Los-Nr.: 45
Incubator standard ISOLETTE C2000 - 1 bucata
Los-Nr.: 49
AC-Cant est min=1luna; AC-Cant est max=36 luni ; AC-Val est min=243.17lei fara TVA; AC-Val est max=8754.12 lei fara TVA;
Cant max a celui mai mare CS=3luni; Val est a celui mai mare CS=729.51 lei fara TVA;
Aparat Anestezie FABIUS TIRO - 1 bucata
Los-Nr.: 4
AC-Cant est min=1luna; AC-Cant est max=36 luni ; AC-Val est min=312.92lei fara TVA; AC-Val est max=11265.12 lei fara TVA;
Cant max a celui mai mare CS=3luni; Val est a celui mai mare CS=938.76 lei fara TVA;
Aparat ventilatie SIPAP - 1 bucata
Los-Nr.: 17
AC-Cant est min=1luna; AC-Cant est max=36 luni ; AC-Val est min=200.00lei fara TVA; AC-Val est max=7200.00 lei fara TVA;
Cant max a celui mai mare CS=3luni; Val est a celui mai mare CS=600.00 lei fara TVA;
Aparat de ventilatie SAVINA - 1 bucata
Los-Nr.: 14
AC-Cant est min=1luna; AC-Cant est max=36 luni ; AC-Val est min=277.58lei fara TVA; AC-Val est max=9992.88 lei fara TVA;
Cant max a celui mai mare CS=3luni; Val est a celui mai mare CS=832.74 lei fara TVA;
Defibrilator PRIMEDIC XD-1 - 1 bucata
Los-Nr.: 28
Los-Nr.: 43
Aparat de ventilatie EVITA XL - 1 bucata
Los-Nr.: 13
AC-Cant est min=1luna; AC-Cant est max=36 luni ; AC-Val est min=365.08lei fara TVA; AC-Val est max=13142.88 lei fara TVA;
Cant max a celui mai mare CS=3luni; Val est a celui mai mare CS=1095.24 lei fara TVA;
Los-Nr.: 2
Aparat Anestezie LEON PLUS - 1 bucata
Los-Nr.: 8
AC-Cant est min=1luna; AC-Cant est max=36 luni ; AC-Val est min=1500.00lei fara TVA; AC-Val est max=54000.00 lei fara TVA;
Cant max a celui mai mare CS=3luni; Val est a celui mai mare CS=4500.00 lei fara TVA;
Aparat ventilatie FABIAN PLUS - 1 bucata
Los-Nr.: 11
AC-Cant est min=1luna; AC-Cant est max=36 luni ; AC-Val est min=130.00lei fara TVA; AC-Val est max=4680.00 lei fara TVA;
Cant max a celui mai mare CS=3luni; Val est a celui mai mare CS=390.00 lei fara TVA;
Los-Nr.: 7
Electrocauter AUTOCON 400 - 1 bucata
Los-Nr.: 38
Los-Nr.: 3
Ecograf SONOACE R 5 - 1 bucata
Los-Nr.: 37
Ecograf SONOACE R5 - 1 bucata
Los-Nr.: 36
Los-Nr.: 16
Ecograf MyLAB30 GOLD - 1 bucata
Los-Nr.: 30
Electrocauter EMED - 1 bucata
Los-Nr.: 39
AC-Cant est min=1luna; AC-Cant est max=36 luni ; AC-Val est min=100.00lei fara TVA; AC-Val est max=3600.00 lei fara TVA;
Cant max a celui mai mare CS=3luni; Val est a celui mai mare CS=300.00 lei fara TVA;
Los-Nr.: 1
Aparat AnesteziePRIM NC10.2PENLON1 - 1 bucata
Los-Nr.: 10
AC-Cant est min=1luna; AC-Cant est max=36 luni ; AC-Val est min=500.00lei fara TVA; AC-Val est max=18000.00 lei fara TVA;
Cant max a celui mai mare CS=3luni; Val est a celui mai mare CS=1500.00 lei fara TVA;
Los-Nr.: 12
Sterilizator cu aburi amsco Eagle 3053 - 1 bucata
Los-Nr.: 46
AC-Cant est min=1luna; AC-Cant est max=36 luni ; AC-Val est min=1100.00lei fara TVA; AC-Val est max=39600.00 lei fara TVA;
Cant max a celui mai mare CS=3luni; Val est a celui mai mare CS=3300.00 lei fara TVA;
Ecograf portabil DP 2200 MINDRAY - 1 bucata
Los-Nr.: 33
Los-Nr.: 25
Incubator ATOM - 1 bucata
Los-Nr.: 41
Los-Nr.: 18
Los-Nr.: 9
Los-Nr.: 5
Aparat Anestezie PRIMUS - 1 bucata
Los-Nr.: 6
AC-Cant est min=1luna; AC-Cant est max=36 luni ; AC-Val est min=305.92lei fara TVA; AC-Val est max=11013.12 lei fara TVA;
Cant max a celui mai mare CS=3luni; Val est a celui mai mare CS=917.76 lei fara TVA;
Aparat ventilatie VELA - 1 bucata
Los-Nr.: 20
Sistem de ventilatieBUBBLE CPAP - 1 bucata
Los-Nr.: 21
AC-Cant est min=1luna; AC-Cant est max=36 luni ; AC-Val est min=90.00lei fara TVA; AC-Val est max=3240.00 lei fara TVA;
Cant max a celui mai mare CS=3luni; Val est a celui mai mare CS=270.00 lei fara TVA;
Ecograf DOPPLER UF-850 XTD-C - 1 bucata
Los-Nr.: 34
Defibrilator AGILENT SMART - 1 bucata
Los-Nr.: 23
Ecograf CTS 5500 - 1 bucata
Los-Nr.: 35
Aparat ventilatie I-VENT - 1 bucata
Los-Nr.: 19
Los-Nr.: 22
Los-Nr.: 24
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 32
Electrocauter DIATROM 200 - 1 bucata
Los-Nr.: 40
Los-Nr.: 15