С удоволствие съобщаваме, че новата версия на портала TED ще започне да функционира на 29.01.2024 г. (датата е ориентировъчна - очаква се потвърждение!) Искате ли да научите за новите функции, подобренията и въздействието върху потребителите? Вижте нашата статия и научете повече за основните промени и нови функции.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Можете да се регистрирате за нашия 4-и семинар с повторни ползватели на данни от TED, който ще се проведе на 14 декември 2023 г.
Услуги - 274567-2020
България-София: Услуги по разработване на софтуер
2020/S 113-274567
Обявление за поръчка
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Изграждане на механизъм за измерване и наблюдение на параметрите за качество на услугата за достъп до интернет
II.1.2)Основен CPV код
72262000 Услуги по разработване на софтуер
II.1.4)Кратко описание:
Предметът на настоящото възлагане е Обособена позиция 1 от обществената поръчка, която се явява Дейност 1: „Изграждане на механизъм за наблюдение на параметрите за качество на услугата достъп до интернет“ от проекта на КРС „Изграждане и развитие на информационните системи и регистри на КРС за подобряване на дейностите по регулиране и контрол и повишаване на качеството на административното обслужване“, който ще бъде реализиран финансиран по Оперативна програма „Добро управление“ (ОПДУ) - процедура BG05SFOP001-1.010. В изпълнение на предмета на настоящата поръчка следва да се изгради механизъм за измерване и наблюдение на параметрите за качество на услугата за достъп до интернет (УДИ), да се реализира публична електронна услуга за извършване на измервания, вътрешна електронна административна услуга (ЕАУ) за предоставяне на справки от измерванията за качество на услугите и справки за регулаторните нужди на КРС.
II.1.5)Прогнозна обща стойност
Стойност, без да се включва ДДС: 162 500.00 BGN
II.1.6)Информация относно обособените позиции
Настоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Предметът на възлагане е Обособена позиция 1 от обществената поръчка, която се явява Дейност 1: „Изграждане на механизъм за наблюдение на параметрите за качество на услугата достъп до интернет“ от проекта на КРС „Изграждане и развитие на информационните системи и регистри на КРС за подобряване на дейностите по регулиране и контрол и повишаване на качеството на административното обслужване“, който ще бъде финансиран по Оперативна програма „Добро управление“ (ОПДУ) - процедура BG05SFOP001-1.010. В изпълнение на предмета на настоящата поръчка следва да се изгради механизъм за измерване и наблюдение на параметрите за качество на услугата за достъп до интернет (УДИ), да се реализира публична електронна услуга за извършване на измервания, вътрешна електронна административна услуга (ЕАУ) за предоставяне на справки от измерванията за качество на услугите и справки за регулаторните нужди на КРС.
Механизмът включва публичен портал, достъпен чрез поддомейн към портала на КРС, платформа за онлайн измерване и база данни за резултатите от измерванията. Механизмът ще се използва от КРС за контролни и регулаторни цели, в съответствие с изискванията на Регламент (ЕС) 2015/2120 – за наблюдение на качеството на УДИ, предоставяни чрез фиксирани и мобилни мрежи, и на прилаганите от доставчиците на УДИ мерки за управление на трафика. В изпълнение на регламента КРС включва информацията за постигнатото качество на УДИ по отделни параметри в доклад, който публикува ежегодно, и я предоставя на Европейската комисия и Органа на европейските регулатори в областта на електронните съобщения (BEREC).
Ще бъде реализирана интеграция на разработената информационна система със средата за междурегистров обмен на данни (RegiX) и ще бъдат реализирани функционалности за извършване на справки от базата данни чрез разработка на адаптер за RegiX, включително възможност за реализиране на вътрешна ЕАУ за нуждите от информация на други администрации.
Параметрите, които следва да се измерват чрез платформата за онлайн измерванe, са два вида: за качество на УДИ и за наблюдение на управлението на трафика.
За да отговарят на изискванията на регламента, резултатите от измерванията трябва да отговарят на следните общи изисквания: точност, съпоставимост, надежност, отвореност, бъдеща устойчивост.
Публичната електронна услуга ще трябва да се заявява от Единния портал за достъп до електронни административни услуги (ЕПДЕАУ)
Етапите на изпълнение на настоящата поръчка са:
Етап 1 „Анализ на данните и изискванията“
Етап 2 „Изготвяне на системен проект и прототип“
Етап 3 „Разработване на софтуерното решение
Етап 4 “Тестване”
Етап 5 „Внедряване“
Етап 6 „Изготвяне на експлоатационна документация и ръководства за потребителите“
Етап 7 “Обучение”
Етап 8 „Гаранционна поддръжка“.