Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Poliisihallitus - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Informatica konsultointipalvelun hankinta
Referenznummer der Bekanntmachung: POL-2021-131731
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena on poliisin valtakunnallinen tulostietojärjestelmä (jäljempänä PolStat) tietovaraston hallinnointiin ja käyttöön liittyvä konsultointipalvelu PolStat:in jatkokehittämiseksi ja käytön tueksi (jäljempänä Palvelut).
Tämä tarjouspyyntö perustui Hansel Oy:n perustamaan dynaamiseen hankintajärjestelmään ''IT-konsultointi 2021-2025 (DPS)" sisäiseen kilpailutukseen.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
PolStat on tietovarastokokonaisuus poliisin organisaation tarpeisiin. PolStatia käytetään poliisin ydintoiminnassa, talous- ja henkilöstöhallinnossa, analyysitoiminnassa sekä muissa tukipalveluissa. Loppukäyttäjiä ovat poliisin oma organisaatio sekä keskeiset sidosryhmät.
Palvelujen tulee sisältää myös Tilaajan käyttäjille tarjottavaa tukipalvelua Informatica -välineen palvelinasennuksissa ja muissa käyttöön liittyvissä ylläpitotehtävissä (ns. käytön tekninen tuki).
Hnkinnan arvo on ilmoitettu suuntaa antavana ja sitoumuksettomana hankinnan ennakoituna arvona. Hankinnan toteutuneeseen arvoon vaikuttaa mm. Tilaajalla
käytettävissä oleva rahoitus, Tilaajan omien resurssien hyödyntäminen ja työn tekemisen aikana esille nousevat muutostekijät.
Sopimus astuu voimaan, kun se on allekirjoitettu ja on voimassa viisi (5) vuotta.