Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 275434-2021
Magyarország-Budapest: Útburkolat építése
2021/S 105-275434
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
260. sz. Sajószentpéter–Berente elkerülő főút
Hivatkozási szám: EKR000835622020
II.1.2)Fő CPV-kód
45233228 Útburkolat építése
II.1.4)Rövid meghatározás:
260. sz. Sajószentpéter – Berente elkerülő főút megvalósítása és a 2606. jelű összekötő út burkolatmegerősítésének és nyomvonalkorrekciójának megvalósítása:
1.rész: 260. sz. Sajószentpéter – Berente elkerülő főút megvalósítása a 26. sz. főút és a 2606. j. ök. út között (PST: K026.06.73).
2.rész: A 2606. j. összekötő út burkolatmegerősítésének és nyomvonalkorrekciójának megvalósítása a 26. sz. főút és a 260. sz. Sajószentpéter – Berente elkerülő főút között (PST: K260.02.73).
A nyertes (Közös) Ajánlattevő(k) által ellátandó feladatokat részletesen a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák. Használt rövidítések: 2015. évi CXLIII törvény: Kbt.; 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet: R.; 322/2015. (X. 30.) Korm. rendelet: épR.; 424/2017. (XII. 19.) Korm. rendelet: EKRr.; 2013. évi V. törvény: Ptk.; Elektronikus Közbeszerzési Rendszer: EKR.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: igen
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
Elker. főút megvalós._26.sz.főút és 2606.j.ök. út
Rész száma: 1
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45233120 Közút építése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
260. sz. Sajószentpéter – Berente elkerülő főút megvalósítása a 26. sz. főút és a 2606. j. ök. út között (PST: K026.06.73). 2x1 sávos, új nyomvonalon vezetett országos főút építése egybefüggő 10 615 m hosszban, valamint 6 darab új műtárgy (híd) építése, melyek mindösszesen 451,13 m hosszúságúak, (egyenként 72,96 m, 164,1 m, 71,6 m, 21,4 m, 33,14 m, 35,15 m, 28,4 m, 24,38 m) továbbá 2 db új körforgalmi csomópont megvalósítása. Főbb mennyiségek (tájékoztató adat, a pontos mennyiségeket a közbeszerzési dokumentáció tartalmazza):
– Töltés (nagy tömegű földmű) építése: 1 497 442 m3
– Hidraulikus kötőanyagú pályaszerkezet építés: 37 784 m3
– Bitumenes kötőanyagú pályaszerkezet építés: 16 586 m3
A nyertes (Közös) Ajánlattevő(k) által ellátandó feladatokat részletesen a közbeszerzési dokumentumok (AD III. és V. kötet) tartalmazzák. Ajánlatkérő az R. 46. § (3) bekezdése alapján rögzíti, hogy az eljárást megindító felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozás csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés alatt a „vagy azzal egyenértékű”-t kell érteni. Az egyenértékűség bizonyítása Ajánlattevő feladata. Bármely megfelelő eszköz lehet különösen a gyártótól származó műszaki dokumentáció vagy valamely független, szakmailag elismert akkreditált tanúsító/ellenőrző szervezettől származó műszaki dokumentáció. Az adott ajánlati elemekkel kapcsolatban felmerült kétséget az igazolással az ajánlattevőnek teljes körűen el kell oszlatnia, amelyhez olyan egyértelmű és ellenőrizhető bizonyítékkal kell szolgálnia, amely az állításait alátámasztja.
2606.j.ök.út_burkolatmegerős.,nyomvonalkorrekció
Rész száma: 2
A 2606. j. összekötő út burkolatmegerősítésének és nyomvonalkorrekciójának megvalósítása a 26. sz. főút és a 260. sz. Sajószentpéter – Berente elkerülő főút között (PST: K260.02.73). Összekötő út úthálózati osztályba sorolandó országos közút felújítás egybefüggő 1785 m hosszban, melyből összekötő út burkolatmegerősítése egybefüggő 705 m hosszban, továbbá nyomvonalkorrekció megvalósítása meglévő közúti forgalom fenntartása mellett egybefüggő 1080 m hosszban, illetve 2 db új körforgalmi csomópont, valamint 1 db új vasút feletti műtárgy építése a 92. sz. vv. felett, ami 49,17 m felszerkezeti hosszúságú, háromnyílású, 417 m2 felszerkezeti területű. Főbb mennyiségek (tájékoztató adat, a pontos mennyiségeket a közbeszerzési dokumentáció tartalmazza):
– Töltés (nagy tömegű földmű) építése: 83 651 m3
– Hidraulikus kötőanyagú pályaszerkezet építés: 5963 m3
– Bitumenes kötőanyagú pályaszerkezet építés: 5704 m3