Правно основание:
Директива 2014/24/ЕС
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
ME — ERI — Подкрепа за отдела за изпълнение на проекти (PIU) за образователната програма на Черна гора
Референтен номер: AA-010294-001
II.1.2)Основен CPV код71356200 Услуги по оказване на техническа помощ
II.1.4)Кратко описание:
Целта на техническата помощ е да се подпомогне Министерството на образованието на Черна гора при успешното изпълнение на образователната програма на Черна гора. Проектът включва изграждане и/или обновяване на инфраструктурата на общественото образование (напр. детски граници, начални училища, гимназии (средни училища) и професионалнообразователни училища и предоставяне на ИКТ оборудване и обзавеждане и специфично оборудване за професионалните училища. Консултантът ще предостави следните услуги:
i) подкрепа за обществени поръчки;
ii) управление и администриране на договори;
iii) административна подкрепа;
iv) преглед и създаване на система за рамката на мониторинг и оценка на свързаните с образованието данни; и
v) редовно изпращане на доклади на ЕИБ за напредъка по цялостното изпълнение и завършване на проекта в съответствие с условията на договора за финансиране. Екипът ще включва два основни експерта (ръководител на екипа и експерти в областта на обществените поръчки) и специфични експерти според необходимостта.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 2 800 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове71500000 Услуги, свързани със строителството
71310000 Консултантски инженерни и строителни услуги
71541000 Услуги по управление на проекти, свързани със строителството
II.2.4)Описание на обществената поръчка: II.2.5)Критерии за възлаганеЦената не е единственият критерий за възлагане и всички критерии са посочени само в документацията на обществената поръчка
Oznámení o zahájení zadávacího řízení
Právní základ:
směrnice 2014/24/EU
II.1)Rozsah veřejné zakázky
II.1.1)Název:
ME – ERI – Podpora pro implementační jednotku projektu (PIU) v případě programu vzdělávání v Černé Hoře
Spisové číslo: AA-010294-001
II.1.2)Hlavní kód CPV71356200 Technická asistence
II.1.4)Stručný popis:
Cílem technické pomoci je podpořit Ministerstvo školství v Černé Hoře při úspěšné realizaci programu vzdělávání v Černé Hoře. Projekt zahrnuje výstavbu a/nebo obnovu infrastruktury veřejného vzdělávání (např. školek, základních škol, gymnázií, (středních) škol a škol odborného vzdělávání) a také poskytnutí nového vybavení v oblasti IKT a nábytku a specifického vybavení pro odborné školy. Poradce poskytne následující služby:
i) podpora veřejných zakázek;
ii) řízení a správa zakázek;
iii) administrativní podpora;
iv) kontrola a nastavení rámcového systému monitorování a hodnocení dat souvisejících se vzděláváním a
v) pravidelné podávání zpráv EIB o pokroku při celkové realizaci a také o dokončení projektu v souladu s podmínkami smlouvy o financování. Tým bude zahrnovat dva klíčové odborníky (vedoucího týmu a odborníka na veřejné zakázky) a dále odborníky v režimu „ad hoc“ podle potřeby.
II.1.5)Předpokládaná celková hodnota Hodnota bez DPH: 2 800 000.00 EUR
II.1.6)Informace o částechZakázka je rozdělena na části: ne
II.2)Popis
II.2.2)Dodatečný(-é) kód(-y) CPV71500000 Služby ve stavebnictví
71310000 Poradenské inženýrství a stavební služby
71541000 Řízení stavebních projektů
Õiguslik alus:
Direktiiv 2014/24/EL
I osa: Hankija
II.1)Hanke kogus või ulatus
II.1.1)Nimetus:
ME – ERI – Montenegro haridusprogrammi projekti rakendamisüksuse toetamine
Viitenumber: AA-010294-001
II.1.2)CPV põhikood71356200 Tehnilised abiteenused
II.1.4)Lühikirjeldus:
Tehnilise abi eesmärk on toetada Montenegro haridusministeeriumi Montenegro haridusprogrammi edukal elluviimisel. Projekt hõlmab riikliku hariduse taristu (s.o lasteaiad, algkoolid, gümnaasiumid (keskkoolid) ja kutsehariduskoolid) ehitamist ja/või renoveerimist ning uute IKT-seadmete ja mööbli ning kutsehariduskoolide erivarustuse tarnimist. Nõustaja osutab järgmisi teenuseid:
i) hanke tugi;
ii) lepingute juhtimine ja haldus;
iii) haldustugi;
iv) haridusega seotud admete seire- ja hindamisraamistiku süsteemi ülevaatamine ja ülesehitus;
v) regulaarsed eduaruanded projekti üldise elluviimise ja täitmise kohta EIP-le vastavalt rahastamislepingu tingimustele. Meeskonnas peab olema kaks põhieksperti (meeskonna juht ja hankespetsialistid) ning vajaduspõhised eksperdid.
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärkMaksumus käibemaksuta: 2 800 000.00 EUR
II.1.6)Teave osade kohtaHankeleping on jaotatud osadeks: ei
II.2)Kirjeldus
II.2.2)CPV lisakood(id)71500000 Ehitusega seotud teenused
71310000 Insener-tehnilised ja ehitusalased nõustamisteenused
71541000 Ehitusprojekti juhtimisteenused
II.2.4)Hanke kirjeldus:
Sama nagu eespool märgitud.
Bunús dlí:
Treoir 2014/24/AE
II.1)Raon feidhme an tsoláthair
II.1.1)Teideal:
ME — ERI — Tacaíocht don Aonad Fhorfheidhmithe Tionscadail do Chlár Oideachais Mhontainéagró
Uimhir thagartha: AA-010294-001
II.1.2)Príomhchód CPV71356200 Technical assistance services
II.1.4)Cur síos achomair:
Tá sé mar aidhm leis an gcúnamh teicniúil tacú le hAireacht Oideachais Mhontainéagró le Clár Oideachais Mhontainéagró a fhorfheidhmiú go rathúil. Is éard atá i gceist leis an tionscadal bonneagar oideachais phoiblí a thógáil agus/nó a athchóiriú (e.g. naíolanna, bunscoileanna, scoileanna giomnáisiam (meánscoileanna) agus scoileanna gairmoideachais agus trealamh agus troscán TFC nua agus trealamh sonrach a sholáthar do ghairmscoileanna. Soláthróidh an conraitheoir na seirbhísí a leanas:
(i) tacaíocht soláthair;
(ii) bainistiú conartha agus riarachán;
(iii) tacaíocht riaracháin;
(iv) creatchóras faireacháin agus meastóireachta le haghaidh sonraí a bhaineann le hoideachas a chur ar bun agus a athbhreithniú; agus
(v) tuairisciú rialta ar dhul chun cinn maidir le forfheidhmiú agus cur i gcrích foriomlán an tionscadail don BEI i gcomhréir le coinníollacha an chonartha airgeadais. Ar an bhfoireann beidh beirt phríomhshaineolaithe (ceannaire foirne agus saineolaithe soláthair) agus saineolaithe ad-hoc de réir mar a thagann na riachtanais chun cinn.
II.1.5)Luach iomlán meastaLuach gan CBL san áireamh: 2 800 000.00 EUR
II.1.6)Faisnéis faoi bheartaTá an conradh seo roinnte ina bhearta: níl
II.2)Cur síos
II.2.2)Cód(Cóid) CPV breise71500000 Construction-related services
71310000 Consultative engineering and construction services
71541000 Construction project management services
II.2.4)Cur síos ar an soláthar:
Mar an gcéanna leis an méid thuas.
Teisinis pagrindas:
Direktyva 2014/24/ES
I dalis: Perkančioji organizacija
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
ME – ERI – parama Juodkalnijos švietimo programos projekto įgyvendinimo padaliniui
Nuorodos numeris: AA-010294-001
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas71356200 Techninės pagalbos paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Technine pagalba siekiama remti Juodkalnijos švietimo ministeriją įgyvendinant sėkmingą Juodkalnijos švietimo programą. Projektas susijęs su valstybinio švietimo infrastruktūros (pvz., vaikų darželių, pradinių mokyklų, gimnazijų (vidurinių) mokyklų ir profesinio rengimo mokyklų) statyba ir (arba) atnaujinimu ir naujos IRT įrangos, baldų ir specifinės įrangos profesinio rengimo mokykloms tiekimu. Konsultantas teiks šias paslaugas:
(i) viešųjų pirkimų parama;
(ii) sutarties valdymas ir administravimas;
(iii) administravimo parama;
(iv) su švietimu susijusių duomenų stebėsenos ir vertinimo sistemos peržiūra ir parengimas;
(v) reguliarus ataskaitų apie pažangą teikimas EIB, kaip bendrai įgyvendinamas ir užbaigiamas projektas, atsižvelgiant į finansų sutarties sąlygas. Darbo grupėje dalyvaus du pagrindiniai ekspertai (darbo grupės vadovas ir viešųjų pirkimų ekspertas) ir ad hoc ekspertai, kai tam atsiras poreikis.
II.1.5)Numatoma bendra vertėVertė be PVM: 2 800 000.00 EUR
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)71500000 Su statyba susijusios paslaugos
71310000 Konsultacinės inžinerijos ir statybos paslaugos
71541000 Statybos projektų valdybos paslaugos
II.2.4)Pirkimo aprašymas: II.2.5)Sutarties skyrimo kriterijaiKaina nėra vienintelis sutarties sudarymo kriterijus, visi kriterijai nurodyti tik pirkimo dokumentuose