Oznámení o zahájení zadávacího řízení
Právní základ:
Nařízení (EU, Euratom) č. 2018/1046
II.1)Rozsah veřejné zakázky
II.1.1)Název:
Studie o využití zadávání veřejných zakázek v předobchodní fázi pro pokročilá biopaliva typu „drop-in“ pro komerční nákladní dopravu a letectví
Spisové číslo: CINEA/2022/OP/0005
II.1.2)Hlavní kód CPV79314000 Studie proveditelnosti
II.1.4)Stručný popis:
Celkovým cílem této studie je analyzovat, jak využít zadávání veřejných zakázek v předobchodní fázi v souvislosti s výrobními kapacitami, cílovými loďstvy a distribuční infrastrukturou s cílem vytvořit významné využití pokročilých biopaliv typu „drop-in“ v případě komerční nákladní dopravy a letectví, což je nezbytné pro dekarbonizaci odvětví námořní a letecké dopravy.
II.1.5)Předpokládaná celková hodnota Hodnota bez DPH: 300 000.00 EUR
II.1.6)Informace o částechZakázka je rozdělena na části: ne
II.2)Popis
II.2.2)Dodatečný(-é) kód(-y) CPV79314000 Studie proveditelnosti
II.2.4)Popis zakázky:
Hlavními cíli studie jsou: analýza skutečného stavu v oblasti kapacity a dodávek pokročilých biopaliv a dalších možností dekarbonizace v rámci iniciativy pro letecká paliva ReFuelEU a iniciativy pro námořní paliva FuelEU s cílem vytvořit významné využití pokročilých biopaliv typu „drop-in“ a poskytnout možnou prognózu na roky 2030, 2035 a 2050; analýza současných a plánovaných evropských opatření v oblasti výzkumu a inovací v oblasti pokročilých biopaliv relevantních pro letectví a lodní dopravu se zaměřením na program Horizont 2020 a Horizont Evropa a prozkoumat potenciál zadávání veřejných zakázek v předobchodní fázi (PCP) a zadávání veřejných zakázek v oblasti inovativních řešení (PPI) jako nástrojů v rámci programu Horizont Evropa s cílem přispět k zavedení pokročilých biopaliv; poskytnutí samostatných akčních plánů a prohloubení součinnosti mezi nimi pro pokročilá biopaliva v oblasti letectví a lodní dopravy pro použití nástrojů PCP a PPI, aby se podpořilo jejich využívání podle možné prognózy na roky 2030 a 2050; a poskytnutí podrobného náčrtu návrhu opatření PCP a/nebo PPI, jak se předpokládá v akčních plánech a jak je v souladu s obecnými pokyny Horizont Evropa.
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Study on Using Pre-commercial Procurements for Drop-in Advanced Biofuel for Commercial Cargo-shipping and Aviation
Reference number: CINEA/2022/OP/0005
II.1.2)Main CPV code79314000 Feasibility study
II.1.4)Short description:
The overall aim of this study is to analyse how to use pre-commercial procurements in the context of production capacities, target fleets and distribution infrastructure to create substantial uptake of drop-in advanced biofuel for commercial cargo-shipping and aviation which is essential for decarbonisation of the maritime and aviation sectors.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 300 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)79314000 Feasibility study
II.2.4)Description of the procurement:
The main objectives of the study are: to analyse the actual status in capacity and supply of advanced biofuels and other decarbonisation options in RefuelEU Aviation and FuelEU Maritime to create substantial uptake of drop-in advanced biofuels and deliver a possible forecast for 2030, 2035 and 2050; to analyse the current and foreseen European R&I actions on advanced biofuels relevant for aviation and shipping with a focus on Horizon 2020 and Horizon Europe and to explore the potential of Pre-commercial procurement (PCP) and Public Procurement of Innovative Solutions (PPI) as instruments of Horizon Europe to contribute to deployment of advanced biofuels; to provide separate action plans, and mark synergies between them, for aviation and shipping advanced biofuels for the use of PCP and PPI instruments to boost their uptake along the possible forecast for 2030 and 2050; and to provide detailed draft design of PCP and/or PPI actions, as foreseen in the action plans and compatible with Horizon Europe General Guidelines.