Anuncio relativo a modificaciones o información adicional
Base jurídica:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:Número de referencia: V 2019/1010
II.1.2)Código CPV principal79998000 Servicios de autocar
II.1.4)Breve descripción:
Ramavtalet omfattar två områden:
1) Individuell coachning
2) Coachning av ledningsgrupper
Lunds universitet är i behov av coachning på ledningsnivå vilket innebär stöd för utveckling i chefsuppdraget med fokus på ledarskap, personlig utveckling samt coachning för att driva förändringsarbete. Stödet kan ske individuellt alternativt på gruppnivå genom stöd till chefer att driva och implementera strategiska frågor. Stödet ska leda till en ökad trygghet och tydlighet i ledarskapet, medverka till att chefer och ledare utvecklas personligt i det strategiskt långsiktiga arbetet och bidra till att verksamheten utvecklas effektivt genom att nå mål.