Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Tilausajopalvelut 2021-2026 DPS, luokka 1. Kertaluontoiset tilausajopalvelut, Sisäinen kilpailutus/Helsingin seurakuntayhtymä
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi60140000 Tilausmatkustajaliikenteen palvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Tämä tarjouskilpailu koski kertaluontoisia tilausajokuljetuksia Helsingin seurakuntien leiriläisille leirikeskuksiin ympäri Suomea vuonna 2023. Hankinta koostui 8 osa-alueesta (kuljetusryhmästä).
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: kyllä
II.2)Kuvaus
II.2.1)Nimi:
KULJETUSRYHMÄ 1: Korpirauhan leirikeskus
Osa nro: 1
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)60140000 Tilausmatkustajaliikenteen palvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Tämä tarjouskilpailu koski kertaluontoisia tilausajokuljetuksia Helsingin seurakuntien
leiriläisille leirikeskuksiin ympäri Suomea vuonna 2023.
Hankinta koostui 8 osa-alueesta (kuljetusryhmästä).
KULJETUSRYHMÄ 2: Lohirannan leirikeskus
Osa nro: 2
KULJETUSRYHMÄ 3: Porkkalan leirikeskus, Lummeniemen leirikeskus, Serena ja Pohja/Tammisaari
Osa nro: 3
KULJETUSRYHMÄ 4: Rippileirikuljetukset Korpirauhaan, Lohirantaan, Porkkalaan ja Kuggomiin
Osa nro: 4
KULJETUSRYHMÄ 5: Rippileirikuljetukset Koivupuistoon, Tuusjärvelle, Valkealaan ja Anjalaan
Osa nro: 5
KULJETUSRYHMÄ 6: Rippileirikuljetukset Metsäkartanoon ja Lapualle
Osa nro: 6
KULJETUSRYHMÄ 7: Rippileirikuljetukset Savonlinnaan, Ruokolahdelle, Pieksämäelle ja Punkaharjulle
Osa nro: 7
KULJETUSRYHMÄ 8: Leirikuljetukset Kivisaaren laituriin, Nastolaan, Kouvolaan, Virroille, Naantaliin ja Enontekiölle
Osa nro: 8