Lavori - 27769-2018
Ungheria-Budapest: Lavori di costruzione
2018/S 014-027769
Bando di gara
Lavori
Base giuridica:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
A Hunyadi téri vásárcsarnok műemlék épületének (műemléki törzsszám: 16244.) átfogó-, állagmegóvó felújítási és restaurátori munkáinak megvalósítása és kiviteli tervek elkészítése
II.1.2)Codice CPV principale
45000000 Lavori di costruzione
II.1.4)Breve descrizione:
Fővállalkozási szerződés keretében a Hunyadi téri vásárcsarnok műemlék épületének (műemléki törzsszám: 16244.) átfogó-, állagmegóvó felújítási és restaurátori munkáinak megvalósítása és a felújításhoz szükséges kiviteli tervek elkészítése.
II.1.5)Valore totale stimato
Valore, IVA esclusa: 1.00 HUF
II.1.6)Informazioni relative ai lotti
Questo appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.2)Codici CPV supplementari
45453100 Lavori di riparazione
45212314 Lavori di costruzione di monumenti storici o commemorativi
92522200 Servizi di salvaguardia di edifici storici
45442300 Lavori di protezione delle superfici
45110000 Lavori di demolizione di edifici e lavori di movimento terra
45262100 Lavori di ponteggio
45262300 Strutture in calcestruzzo
45262310 Lavori in cemento armato
45262500 Lavori edili e di muratura
45223200 Lavori strutturali
45261310 Lavori di lattoneria
45261400 Lavori di rivestimento
42416000 Ascensori, elevatori a skip, impianti di sollevamento, scale e marciapiedi mobili
45300000 Lavori di installazione di impianti in edifici
45310000 Lavori di installazione di cablaggi
45350000 Impianti meccanici
45210000 Lavori generali di costruzione di edifici
45262700 Lavori di modifica di edifici
71220000 Servizi di progettazione architettonica
71327000 Servizi di progettazione di strutture portanti
71321000 Servizi di progettazione tecnica per impianti meccanici ed elettrici di edifici
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
A teljesen beépített telek területe: 3520 m2.
Alapterületek szintenként: helyiségek hasznos (nettó); egyéb nettó alapterület; bruttó szintterület.
Pinceszint: 2885 m2; 3456 m2;
Földszint: 3036 m2; 3416 m2;
1. emelet (csarnok légtér nélkül):1464 m2; függőfolyosó, erkély: 19 m2; 1831 m2;
Tetőterasz szint: tetőterasz, átjáró: 210 m2;
2. emelet (csarnok légtér nélkül): 961 m2; függőfolyosó: 9 m2; 1246 m2;
Padlás szint: 30 m2; gépészeti terasz: 40 m2;.
Szintek összesen: 8376 m2; 278 m2; 9949 m2.
Műemléki szempontok figyelembe vételével készítendő főbb munkarészek:
— Kültéri és csarnoktéri belső homlokzati felületek rekonstrukciója a következő tartalommal: a téglaburkolatok, a homlokzati kőelemek, a homlokzati románcement kötőanyagú vakolattal vakolt és vakolatdíszes felületek és a homlokzati nyílászárók rekonstrukciójával, pótlásával, felújításával: bruttó függőleges vetületi felületek mennyisége: kültéri: 2746 m2, beltéri (csarnoktéri): 1966 m2, összesen 4712 m2,
— Szakrestaurátori munkák: homlokzati figurális domborműves szobrászati díszek restaurálása: 57 db, homlokzati álló konzolok: 32 db, díszmű bádogos elemek fémrestaurálása: 114 db plusz 86 m,
— Új monolit vasbeton tartószerkezeti lemezszerkezetek készítése: födémcsereként és új vasbeton ellenlemez-szerkezetek: összesen 4576 m2 alapterületen,
— belső elvezetésű csapadékvíz elleni szigetelés készítése: 453 m2 vízszintes vetületi alapterületen,
— 28 168 légm3 térfogatú, 10 métertől 19 méterig terjedő nagy belmagasságú térlefedő szerkezet térállványozás alkalmazásával történő felújítása,
— épület pinceszintjének teljes illetve viszonylagos szárazságát biztosító utólagos szigetelésének elkészítése vízszintes vízzár injektálással (320 falkeresztmetszet m2), és belső (falak + pillérek + aljzatok összes felülete 2193 m2) oldali felületi szigeteléssel, a szigetelési felületek (összesen 2513 m2 szigetelési felület) folyamatos kialakítással.
További jelentős munkarészek:
— kiürítéshez és tűzvédelméhez és hő- és füstelvezetéséhez szükséges műszaki megoldások megvalósítása 650 fő maximális benntartózkodó létszámnak megfelelően, 6 tűzszakasz kialakításával együtt,
— levegős hőszivattyúval ellátott hőszivattyús hő- és hidegenergia termelő rendszer és fűtési-hűtési rendszer kiépítése, ahol a fűtési energiaigény több mint 200 kW,
— épületautomatikai és központi épületfelügyeleti rendszer kiépítése (kapcsolószekrények összesen több mint 150 kW teljesítménnyel).
Tervezési munkarészek:
— Kivitelezési tervdokumentáció elkészítése és dokumentálása a vonatkozó jogszabályokban (ideértve a szabványokat, kamarai előírásokat és a szakmai szabályokat is) előírtak szerint és a kivitelezéshez szükséges módon és tartalommal, továbbá az ajánlatkérő részére 1 példány digitális és 3 példány nyomtatott formában történő átadása. Továbbá az ehhez szükséges méretezések, számítások elvégzése, a hatósági és szakhatósági, valamint közműszolgáltatói egyeztetések elvégzése és hozzájárulások beszerzése,
— Megvalósulási tervdokumentáció elkészítése és dokumentálása a vonatkozó jogszabályokban (ideértve a szabványokat, kamarai előírásokat és a szakmai szabályokat is) előírtak szerint, a kivitelezés tényleges megvalósulásának megfelelő tartalommal, továbbá az ajánlatkérő részére 1 példány digitális és 1 példány nyomtatott formában történő átadása,
— Tervezői művezetési feladatok elvégzése a kivitelezéshez szükséges mennyiségben.
A szükséges közműfejlesztési hozzájárulások megfizetése és a berendezési tárgyak beszerzése nem képezik a nyertes ajánlattevő feladatát.
A nyertes AT tervezési és kivitelezési feladataira vonatkozó műszaki leírást részletesen a közbeszerzési dok. részét képező műszaki dok. tartalalmazza.