Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Ευρωπαϊκά Βραβεία Πράσινης Πρωτεύουσας και Πράσινου Φύλλου: Γραμματεία Βραβείων και Υποστήριξη Δικτύου
Αριθμός αναφοράς: ENV/2020/OP/0013
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Αντικείμενο της παρούσας πρόσκλησης υποβολής προσφορών είναι η παροχή γραμματείας για την υποστήριξη της εφαρμογής του διαγωνισμού απονομής των βραβείων πράσινης πρωτεύουσας και πράσινου φύλλου της Ευρώπης, καθώς και η παροχή βοήθειας στην Ευρωπαϊκή Επιτροπή για την ενίσχυση των ευρωπαϊκών δικτύων πράσινης πρωτεύουσας και πράσινου φύλλου.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 5 000 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Ευρωπαϊκά Βραβεία Πράσινης Πρωτεύουσας και Πράσινου Φύλλου:Γραμματεία Βραβείων και Υποστήριξη Δικτύου.
Teisinis pagrindas:
Reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 2018/1046
I dalis: Perkančioji organizacija
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Europos žaliosios sostinės ir „Žaliojo lapo“ apdovanojimai: Apdovanojimų sekretoriato ir tinklo parama
Nuorodos numeris: ENV/2020/OP/0013
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Šio kvietimo teikti pasiūlymus tema yra teikti sekretoriato paslaugas, kuriomis būtų remiamas Europos žaliosios sostinės ir „Žaliojo lapo“ apdovanojimų konkurso vykdymas ir teikiama pagalba Europos Komisijai stiprinant Europos žaliosios sostinės ir „Žaliojo lapo“ tinklus.
II.1.5)Numatoma bendra vertėVertė be PVM: 5 000 000.00 EUR
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Europos žaliosios sostinės ir „Žaliojo lapo“ apdovanojimai: apdovanojimų sekretoriato ir tinklo parama.