Η παρούσα προκήρυξη προορίζεται μόνο για προκαταρκτική ενημέρωση
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Παροχή και ενημέρωση δεδομένων για τις ενότητες «Απαιτήσεις όσον αφορά τις εισαγωγές» και «Εσωτερικοί φόροι» του δικτυακού τόπου της Ευρωπαϊκής Επιτροπής Access2Markets
Αριθμός αναφοράς: TRADE/2021/OP/0001
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV72300000 Υπηρεσίες δεδομένων
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Στόχος είναι η παροχή και ενημέρωση δεδομένων για τις ενότητες «Απαιτήσεις όσον αφορά τις εισαγωγές» και «Εσωτερικοί φόροι» του δικτυακού τόπου Access2Markes της Ευρωπαϊκής Επιτροπής. Οι δικαιούχοι της διαδικτυακής πύλης είναι κυρίως μικρές και μεσαίες επιχειρήσεις (ΜΜΕ), αλλά και μεγάλες εταιρείες, επιχειρηματικές οργανώσεις, εμπορικά επιμελητήρια και φορείς προώθησης του εμπορίου.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 2 000 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV72300000 Υπηρεσίες δεδομένων
72000000 Υπηρεσίες τεχνολογίας των πληροφοριών: παροχή συμβουλών, ανάπτυξη λογισμικού, Διαδίκτυο και υποστήριξη
73210000 Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα έρευνας
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Παροχή και ενημέρωση δεδομένων για τις ενότητες «Απαιτήσεις όσον αφορά τις εισαγωγές» και «Εσωτερικοί φόροι» του δικτυακού τόπου της Ευρωπαϊκής Επιτροπής Access2Markets.
This notice is for prior information only
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Supply and Update of Data for the 'Import Requirements' and 'Internal Taxes' Sections of the European Commission's Access2Markets Website
Reference number: TRADE/2021/OP/0001
II.1.2)Main CPV code72300000 Data services
II.1.4)Short description:
The aim is to supply and update data for the 'import requirements' and 'internal taxes' sections of the European Commission's Access2Markets website. The beneficiaries’ of the online portal are mainly Small and Medium-Sized Enterprises (SMEs), but also large companies, business organisations, chambers of commerce and trade promotion agencies.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 2 000 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)72300000 Data services
72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
73210000 Research consultancy services
II.2.4)Description of the procurement:
Supply and update of data for the 'import requirements' and 'internal taxes' sections of the European Commission's Access2Markets website.